Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ktoś zabija jeże we Wrocławiu. Jest śledztwo [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

31.07.2018 20:47
xxx wiadomosci

Od dwóch tygodni z jednego z budynków w stolicy Dolnego Śląska ktoś zrzuca jeże z dużej wysokości. Członkowie Ekostrażu dostrzegli co najmniej cztery truchła ssaków. O sprawie została powiadomiona prokuratura

Wrocław. Policja szuka sprawcy, którzy zrzuca jeże z dachu budynku fot. Ekostraż/Facebook

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Dostaliśmy zgłoszenie o tym, że we Wrocławiu przy ulicy Powstańców Śląskich ktoś w okrutny sposób zabija jeże" - alarmuje Ekostraż na Facebooku.

Jak dodano, ssaki zrzucane są z budynku na dach niżej położonego obiektu. "Leżą tam już szczątki co najmniej czterech zwierząt" - dodano. Ekostraż zapowiedziała, że powiadomi o sprawie prokuraturę.

- Za znęcanie się nad zwierzętami ustawa przewiduję karę pozbawienia wolności do 3 lat - powiedziała Małgorzata Klaus z Prokuratory Okręgowej we Wrocławiu, cytowana przez Radio Wrocław.

To kolejny w ostatnich tygodniach bulwersujący przypadek zabijania jeży. Pod koniec lipca lubuska policja zatrzymała 23-letniego Przemysława P., który w okrutny sposób zabił 12 ssaków. Podejrzany powiedział, że nie wie dlaczego to zrobił. Był pod wpływem narkotyków i alkoholu.

RadioZET.pl/Radio Wrocław/PTD

Oceń