Dusiło się i traciło przytomność. Policjanci uratowali życie niemowlęciu

Redakcja
07.05.2018 12:49
Dusiło się i traciło przytomność. Policjanci uratowali życie niemowlęciu
fot. Shutterstock

Bohaterska postawa wrocławskich policjantów pomogła uratować życie małemu dziecku. Roztrzęsiony mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że jego dziecko dostało gwałtownej reakcji alergicznej. Miało silne drgawki, ciężko oddychało oraz traciło przytomność. Dzięki szybkiej reakcji i udzielonej pomocy dziecko zaczęło odzyskiwać przytomność oraz równomierny oddech.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 6 maja br., około godziny 20.00. Podczas patrolowania miasta w rejonie skrzyżowania ulic Hallera i Al. Pracy we Wrocławiu do radiowozu podjechał samochodem mężczyzna i poprosił policjantów o pomoc. Okazało się, że razem z żoną wiózł swoje małe dziecko do szpitala, gdyż dostało ono gwałtownej reakcji alergicznej. Miało silne drgawki, ciężko oddychało oraz traciło przytomność. Mężczyzna był bardzo roztrzęsiony.

Policjanci uratowali życie dziecka

Z uwagi na stan zagrażający życiu dziecka oraz wzmożony ruch na ulicach w celu szybkiego i bezpiecznego dotarcia do szpitala, po powiadomieniu oficera dyżurnego jednostki policjanci natychmiast przeprowadzili pilotaż. Rodzice dziecka powiadomili też szpital, by personel medyczny był przygotowany na przyjazd.

Zobacz także

Policyjna eskorta odbyła się bez zakłóceń i dziecko szybko dotarło do szpitala, gdzie zostało przekazane służbom medycznym. Dzięki szybkiej reakcji i sprawnie przeprowadzonym działaniom dziecko zaczęło odzyskiwać przytomność oraz równomierny oddech.

RadioZET.pl/KMP Wrocław/DG