Kameruńczyk zaatakowany w centrum Wrocławia. Napastnik pobił go i zniszczył mu auto

Redakcja
19.12.2018 15:28
Kameruńczyk zaatakowany w centrum Wrocławia. Napastnik pobił go i zniszczył mu auto
fot. Shutterstock

26-letniego mężczyznę podejrzanego o znieważenie obywatela Kamerunu ze względu na jego pochodzenie zatrzymali w Krakowie wrocławscy policjanci. Mężczyzna miał pobić obcokrajowca i zniszczyć należący do niego samochód.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku. Wówczas do mężczyzny przebywającego w jednym z lokali w centrum Wrocławia podszedł 26-latek i zaczął być agresywny – poinformował w środę PAP st. sierż. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. „Mężczyzna znieważył obcokrajowca i go pobił. Po wyjściu z lokalu zniszczył również należący do cudzoziemca samochód osobowy” – powiedział Rajski.

Zobacz także

Dodał, że policjanci wydziału kryminalnego wrocławskiej komendy po wielu czynnościach operacyjnych wytypowali sprawcę ataku. „Mężczyzna był trudno uchwytny, posiadał różne adresy, ale to nie przeszkodziło kryminalnym w skutecznym namierzeniu 26-latka” – powiedział.

Funkcjonariusze ostatecznie zatrzymali mężczyznę w Krakowie, w mieszkaniu na osiedlu Kurdwanów.

Zobacz także

Mężczyzna początkowo nie przyznawał się do popełnienia tego czynu i zasłaniał się niepamięcią. Zgromadzony jednak w tej sprawie przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. 26-latek odpowie za znieważenie w związku ze stosowaniem przemocy na tle narodowościowym, a także za zniszczenie mienia.

RadioZET.pl/PAP/BM