Zamknij

Chwile grozy w tramwaju. Wyjął nóż i groził śmiercią jednemu z pasażerów

Redakcja
05.10.2018 12:56
Wrocław
fot. Tramwaj we Wrocławiu/Wikimedia.Commons

Wrocławska policja zatrzymała 60-letniego nożownika, który w jednym z tamtejszych tramwajów wymachiwał ostrym przedmiotem i groził śmiercią 20-letniemu pasażerowi. 

Incydent opisany przez wrocławską „Gazetę Wyborczą” miał miejsce w piątek w jednym z tramwajów w pobliżu Dworca Nadodrze. Do pojazdu wsiadł mężczyzna w wieku ok. 60 lat. Nagle wyjął z kieszeni nóż i zaczął nim wymachiwać. Następnie groził śmiercią jednemu z pasażerów, po czym szybko wysiadł. Wtedy 20-latek, któremu grożono, wezwał policję. 

– Funkcjonariusze na jednej z pobliskich ulic zauważyli osobę, która trzymała w ręku nóż. Postanowili zatrzymać mężczyznę – powiedział w rozmowie „GW” st. sierż. Dariusz Rajski z KMP we Wrocławiu.

Zobacz także

Dodał, że interwencja nie należała do najłatwiejszych, gdyż poszukiwany na widok funkcjonariuszy zaczął ponownie wymachiwać ostrym narzędziem. Na szczęście zatrzymano go siłą chwytów obezwładniających, dzięki czemu nikt nie ucierpiał. Chwilę później do policjantów podszedł 20-latek z tramwaju – ten sam, któremu nożownik groził.  

Mężczyzna został już przesłuchany. Postawiono mu dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności. O tym, czy czas pozostały do rozprawy spędzi w areszcie, zadecyduje sąd. 

RadioZET.pl/wroclaw.wyborcza.pl/MP

C