Nożownik z Wrocławia zatrzymany! Wpadł niedaleko miejsca ataku

Redakcja
20.09.2018 14:43
Wrocław
fot. Policja Wrocław

Wrocławska policja zatrzymała mężczyznę poszukiwanego za atak nożem na sprzedawczynię w warzywniaku. Podejrzewany wpadł niedaleko miejsca ataku - na Mostach Trzebnickich. W jego odnalezieniu pomogli mieszkańcy miasta.

Mężczyzna ukrywał się od poniedziałku. Tego dnia ok. godz 17, 59-letnia kobieta, ekspedientka w sklepie spożywczym, została kilkukrotnie raniona nożem, mimo że wokół straganu było wielu przechodniów. Na szczęście, jak informuje policja, jej stan zdrowi polepsza się, ale jeszcze nie na tyle, aby funkcjonariusze mogli ją przesłuchać.

Nożownik trafił już na komendę policji i będzie przesłuchiwany. Najprawdopodobniej usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa, choć pierwotnie mówiło się o tym, że może odpowiadać za dokonanie napadu z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

O zatrzymanym wiemy, że ma ponad 40 lat, jest recydywistą i kilkanaście lat spędził w więzieniu za różne przestępstwa, w tym przeciwko życiu. W jego ujęciu pomogli mieszkańcy Wrocławia.

Zobacz także

- Po rozpoczęciu analizy monitoringu ustaliliśmy jego personalia, a po publikacji zdjęć dostaliśmy dużo sygnałów od mieszkańców, które pomogły w jego namierzeniu przyznaje Łukasz Dutkowiak, rzecznik komendy miejskiej policji we Wrocławiu

RadioZET.pl/GW/MP