Zamknij

Potrącił kobietę na pasach, porzucił auto i uciekł. Policja szuka kierowcy audi

Bartłomiej Chudy
30.11.2021 17:53
Potrącił kobietę i uciekł. Szuka go policja
fot. screen KMP we Wrocławiu

Policja z Wrocławia szuka sprawcy wypadku z 29 listopada, który potrącił na przejściu dla pieszych kobietę z psem, a następnie porzucił pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia. Mundurowi upublicznili zdjęcia pojazdu, apelują o pomoc w namierzeniu kierowcy audi A4.

Do potrącenia 31-letniej kobiety na przejściu dla pieszych doszło w poniedziałek około godz. 19 nieopodal Stawu Królewieckiego. Komunikat w sprawie wydała wrocławska policja.

"Niestety sprawca oddalił się z miejsca wypadku, nie udzielając poszkodowanej pomocy. Zareagowali inni kierowcy, zajmując się 31-latką do czasu przyjazdu służb medycznych" – przekazał Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Wrocław. Potrącił kobietę na przejściu i uciekł. Szuka go policja

Sprawca wypadku porzucił pojazd na brytyjskich tablicach rejestracyjnych i uciekł z miejsca zdarzenia. Policja zabezpieczyła porzucone audi. "Poszkodowaną szybko zajęli się inni kierowcy i opiekowali do czasu przyjazdu służb medycznych. Przebywa ona obecnie w szpitalu, w stanie niezagrażającym bezpośrednio życiu i zdrowiu" – dodał asp. Łukasz Dutkowiak.

Po wykonaniu zdjęć mundurowi, po ustaleniu z prokuratorem, opublikowali zdjęcia pojazdu w sieci z apelem o pomoc w poszukiwaniu kierowcy. "Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia bądź mają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy wypadku. Kierowca srebrnego Audi A4, może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku oraz ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy osobie poszkodowanej" – czytamy. Mundurowi czekają na kontakt pod "wrocławskimi" numerami telefonów: 47 87 143 80 lub 47 87 141 41.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KMP we Wrocławiu

C