Zamknij

Wrocław. Pożar w mieszkaniu. Nie żyje 30-letni Ukrainiec

03.01.2021 13:20
Pożar we Wrocławiu
fot. Łukasz Solski/East News (zdjęcie ilustracyjne)

30-letni mężczyzna z Ukrainy zginął w pożarze, który wybuchł w nocy z soboty na niedzielę w mieszkaniu na trzecim piętrze kamienicy na wrocławskim osiedlu Przedmieście Oławskie. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej.

Jak poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową dyżurny Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, po północy straż otrzymała zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań w kamienicy przy ulicy Mierniczej.

W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej. Na miejscu interweniowała też policja. Okazało się, że ogień zajął wyłącznie jeden lokal w kamienicy.

Po przybyciu na miejsce policjanci wraz ze strażakami ujawnili w mieszkaniu zwłoki ok. 30-letniego mężczyzny. Nikt inny nie ucierpiał. Nie było też potrzeby ewakuacji mieszkańców

Dariusz Rajski, biuro prasowe wrocławskiej policji

Przyczyny wybuchu pożaru określi biegły z zakresu pożarnictwa. - Wstępnie możemy powiedzieć, że być może była to pozostawiona zapalona świeca – dodał Rajski.

Zobacz także

Jak z kolei poinformowała "Gazeta Wrocławska", ofiarą śmiertelną pożaru był 30-letni mężczyzna, obywatel Ukrainy. Śledczy będą teraz ustalać dokładne okoliczności wypadku. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Gazeta Wrocławska