Zamknij

Prezes spółki KGHM pijany wjechał służbowym autem na torowisko i... zasnął. To b. lokalny działacz PiS

Redakcja
31.07.2018 11:13
Policja
fot. PAP

Dwa promile alkoholu miał w organizmie Jacek A., który kilka dni temu prowadząc nocą swoje auto, wjechał na torowisko tramwajowe, po czym zasnął za kierownicą. Okazało się, że to prezes jednej ze spółek KGHM oraz były lokalny polityk PiS i kandydat do Sejmu w ostatnich wyborach.

Incydent, który opisała wrocławska „Gazeta Wyborcza”, miał miejsce w nocy z piątku na sobotę, ok. godz. 1, w okolicach skrzyżowania ulic Kwidzyńskiej i Toruńskiej we Wrocławiu:

Wrocław
fot. Google Maps

– Policjanci pojechali na Kwidzyńską po uzyskaniu informacji, że na torach stoi pojazd, którego kierowca jest nietrzeźwy. Okazał się nim 36-letni mężczyzna, mieszkaniec Wrocławia. Został zatrzymany w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości – mówi w rozmowie z „GW” asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik wrocławskiej policji.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że kierowca zasnął w samochodzie, który przez jakiś czas stał na torach i że był taki pijany, że nie był w stanie samodzielnie wyjść z pojazdu. Ostatecznie trafił do aresztu, gdzie spędził ponad dobę.

Po wykonaniu badania alkomatem okazało się, że miał w organizmie dwa promile alkoholu. Po wypuszczeniu z aresztu został przesłuchany, usłyszał też zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu dwa lata więzienia.

Były kandydat PiS do Sejmu

Zatrzymanym okazał się Jacek A., prezes Centrozłomu, spółki KGHM. A właściwie były prezes, ponieważ w poniedziałek złożył rezygnację ze stanowiska. Przy okazji wyszło na jaw, że samochód, który prowadził pod wpływem alkoholu, był służbowy.

Zobacz także

A. był także prominentnym działaczem Prawa i Sprawiedliwości w regionie. Do partii należał od 2011 roku do początku lipca br. i z jej ramienia bez powodzenia kandydował trzy lata temu do Sejmu. „W partii pełnił funkcję członka Dolnośląskiej Komisji Rewizyjnej PiS, pełnomocnika PiS w powiecie strzelińskim, był też kandydatem na burmistrza miasta i gminy Wiązów w wyborach samorządowych 2014. W poprzedniej kadencji pełnił funkcję radnego osiedla Tarnogaj we Wrocławiu” – czytamy w „Wyborczej”.

Zanim został prezesem Centrozłomu, pełnił także obowiązki prezesa spółki Uzdrowiska Kłodzkie SA Grupa PGU (która również wchodzi w skład KGHM TFI SA).

RadioZET.pl/wroclaw.wyborcza.pl/MP