Zamknij

Protest przed domem Schetyny. Tłum wołał: bandyci i złodzieje

Redakcja
24.07.2017 09:19
Protest przed domem Schetyny. Tłum wołał: bandyci i złodzieje
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

W całej Polsce trwają protesty przeciwko realizowanej przez PiS reformie sądownictwa. Na ulicę wychodzą nie tylko przeciwnicy zmian. Wczoraj przed domem Grzegorza Schetyny (PO) zebrała się grupa zwolenników działań rządu PiS. - Tacy bandyci i złodzieje nie powinni brać udziału w życiu publicznym - krzyczał przez megafon jeden z mężczyzn.

Protesty w całej Polsce. Czy Andrzej Duda powinien zawetować ustawę o Sądzie Najwyższym? Weź udział w dyskusji. Nagraj swoje wideo i powiedz co myślisz!

Manifestacja przed domem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej to odpowiedź na sobotni protest przed willą Jarosława Kaczyńskiego. Wśród kilkudziesięciu osób przybyłych do Wrocławia znaleźli się przedstawiciele ruchów narodowych, w tym Piotr Rybak, który w listopadzie 2015 roku podpalił kukłę Żyda na wrocławskim rynku. 

Zobacz także

Z ust protestujących padały słowa o ''robactwie'' i ''lewactwie''. - Jesteśmy lepszą częścią naszej Polski - mówili zgromadzeni.

Sobotnią manifestację pod domem Jarosława Kaczyńskiego zorganizowała grupa "Młodzi 2017". Jak mówili jej członkowie, ''chcieli w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec sytuacji politycznej w Polsce, zwłaszcza wobec działań rządu PiS''. Skandowano "demokracja" i "wolne sądy". Na transparentach widniały napisy "Jarek Wszechmogący". 

RadioZET.pl/DG
Jakie miksery są dostępne na rynku akcesoriów kuchennych?