Zamknij

Wrocławski radny PiS oskarżony o wyprowadzenie miliona złotych z PCK

Redakcja
28.02.2018 23:52
Wrocławski radny PiS oskarżony o wyprowadzenie miliona złotych z PCK
fot. Facebook

Wojewódzki radny PiS Jerzy G. został aresztowany. Zarzuca się mu wyprowadzenie ponad miliona złotych z Polskiego Czerwonego Krzyża. Chodzi o gotówkę za używaną odzież, którą wrocławianie dzielili się z potrzebującymi, wrzucając do specjalnych pojemników PCK.

O sprawie jako pierwsi napisali reporterzy „Gazety Wrocławskiej”. Według ustaleń śledztwa, dolnośląski Oddział PCK współpracował z jedną z firm ze Skarżyska-Kamiennej w związku ze zbiórką używanej odzieży. Firma miała pobierać ubrania od Czerwonego Krzyża i płacić za to przelewami.

Bulwersująca historia z Wrocławia

Okazuje się, że pracownicy PCK przygarnęli bezdomnego, dając mu pokój w mieszkaniu i na jego dane zarejestrowali działalność gospodarczą. Mężczyzna jest dziś jednym z podejrzanych w tej sprawie.

Reporterzy „Gazety Wrocławskiej” dotarli do materiałów, które mogą świadczyć o popełnieniu przestępstwa. – Z dokumentów finansowych, których kopie mieliśmy, wynikało, ze o lewej firmie wiedzieli i jej finansami zarządzali radny Jerzy G. i były dziś pracownik PCK Bartłomiej T. – czytamy.

Założyli firmę na bezdomnego

Radny PiS został zawieszony w prawach członka partii. Wrocławska prokuratura zapowiada kolejne zatrzymania w tej bulwersującej sprawie.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program.

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska/strz