Wiozła 4-letniego synka na rowerze. Potrącił ich autokar. Kobieta nie żyje

Redakcja
18.05.2018 21:33
Policja
fot. East News

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na jednej z ulic Wrocławia. Pod autokar wpadła matka wraz z wiezionym przez siebie na rowerze 4-letnim synkiem. Kobieta nie przeżyła, a zaś kierowca pojazdu najprawdopodobniej usłyszy prokuratorski zarzut.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek po godz. 13 na rogu ulic Ślężnej i Sanockiej we Wrocławiu. 43-letnia mieszkanka miasta jechała na rowerze, wioząc w foteliku swojego 4-letniego synka. Pomimo, iż jechała drogą rowerową, w pewnym momencie zahaczył o nią autokar. Kobieta i jej dziecko wpadli pod pojazd, który przeciągnął ich pod podwoziem przez kilkanaście metrów.

Matka nie żyje, dziecko w szpitalu

Na miejsce natychmiast wezwano policję i służby medyczne. Aby podnieść autokar, należało skorzystać ze specjalistycznych poduszek pneumatycznych. Niestety, kobieta nie przeżyła tego wypadku - doznała rozległych obrażeń na ciele. Dziecko natomiast błyskawicznie przewieziono do szpitala.

Zobacz także

Chłopiec miał na czole widocznego siniaka i kilka zadrapań. Trafił na szpitalną diagnostykę, która wykazała, że jego stan nie jest tak dobry, jak przypuszczano.

- Dziecko jest w stanie ciężkim, jest z izolowanym urazem głowy, jest nieprzytomne. Czekamy na rozwój sytuacji. Nie był operowany. Jest leczony na razie zachowawczo - powiedział w rozmowie z TVN24 Piotr Ptaszyński, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego imienia T. Marciniaka. Dodał również, że dziecko do szpitala przyjechało już w ciężkim stanie.

Co z kierowcą autokaru?

Policja i prokuratura ustalają okoliczności wypadku. Czekają jeszcze na opinię biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Zabezpieczono także nagrania z monitoringu miejskiego.

W areszcie przebywa natomiast kierowca autobusu. 58-latek zostanie przesłuchany w sobotę i bardzo prawdopodobne, iż usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

04CB5677-670A-4D2F-B518-3DBBD299471E

RadioZET.pl/TVN24/MP