Nożownik, który zaatakował księdza przyznał się do winy. Usłyszał zarzut

10.06.2019 22:58
Nożownik, który zaatakował księdza przyznał się do winy. Usłyszał zarzut
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Zarzut usiłowania zabójstwa postawiła wrocławska prokuratura 56-letniemu Zygmuntowi W., który w poniedziałek rano na Ostrowie Tumskim w centrum Wrocławia ugodził nożem księdza. Prokuratura wnioskuje o aresztowanie podejrzanego.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do napaści na księdza doszło w poniedziałek przed godziną 7.00 na Ostrowie Tumskim w centrum Wrocławia. Mężczyzna podszedł do duchownego, rozpoczął z nim rozmowę, następnie ugodził go nożem. Napastnik został zatrzymany przez przechodniów i przekazany policji. Późnym popołudniem został doprowadzony do prokuratury.

Zobacz także

Grozi mu dożywocie

Jak powiedziała w poniedziałek wieczorem rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk, 56-latek usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa duchownego. Sprawca zadał duchownemu jeden cios nożem w okolice klatki piersiowej – podała prokurator. Dodała, że podczas oględzin miejsca zdarzenia został zabezpieczony nóż, którym posłużył się napastnik.

Zobacz także

- Zygmunt W. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia - powiedziała prok. Pilarczyk. Dodała, że prokuratura złożyła wniosek o areszt dla nożownika.

Zygmuntowi W. grozi dożywocie.

Atak na księdza

Poszkodowany kapłan to ks. dr Ireneusz Bakalarczyk, kierownik notariatu wrocławskiej kurii i duszpasterz Duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej. W poniedziałek rano szedł do kościoła pod wezwaniem NMP na Piasku we Wrocławiu, by odprawić mszę świętą w tzw. rycie trydenckim. Został zaatakowany przed świątynią.

Rannego księdza przewieziono do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Tam był operowany. Rzeczniczka tej placówki poinformował PAP, że 48-letni pacjent dobrze zniósł operację.

Zobacz także

- Jest w stanie stabilnym, niezagrażającym życiu - powiedziała Kowalska

 

RadioZET.pl/PAP