Zamknij

Zdewastowali nagrobki na żydowskim cmentarzu. Policja zatrzymała kilku 12-latków

17.06.2021 17:43

Policja zatrzymała pięciu 12-latków podejrzanych o dewastację kilkudziesięciu nagrobków na Nowym Cmentarzu Żydowskim we Wrocławiu. O losie nastolatków zadecyduje teraz sąd rodzinny.

Wrocław
fot. KMP Wrocław

Wrocław. Jak przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik wrocławskiej policji Łukasz Dutkowiak, o dewastacji kilkudziesięciu nagrobków na jednym z tamtejszych cmentarzy poinformował policję jego zarządca. Policja szybko zatrzymała pięciu 12-latków, którzy są podejrzani o zniszczenie nagrobków.

Wrocław. Zdewastowali nagrobki na żydowskim cmentarzu. Policja zatrzymała kilku 12-latków

- Zostali oni dowiezieni do komisariatu i rozpytani w obecności opiekunów prawnych. Jednocześnie na terenie nekropolii przez kilka godzin działali policyjni technicy kryminalistyki wraz z funkcjonariuszami wykonującymi czynności dochodzeniowo-śledcze - powiedział Dutkowiak. O losie nastolatków zdecyduję sąd rodzinny.

Jak podała na Twitterze wrocławska reporterka Radia ZET Grażyna Wiatr, nagrobki znajdują się na terenie Nowego Cmentarza Żydowskiego przy ul. Lotniczej we Wrocławiu. 

Nowy Cmentarz Żydowski to jedna z najstarszych i największych żydowskich nekropolii (tzw. kirkutów) w Polsce. Powstał on w 1902 roku, a od 1983 roku figuruje w rejestrze zabytków. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/KMP Wrocław