Zamknij

Wronki: pociąg towarowy się wykoleił [FOTO]

Redakcja
11.05.2018 07:34
Wronki: pociąg towarowy się wykoleił [FOTO]
fot. PAP

Przez całą noc z czwartku na piątek trwała akcja usuwania skutków wykolejenia pociągu towarowego we Wronkach (Wielkopolskie). Zmienione są rozkłady jazdy pociągów jadących trasą Poznań-Krzyż-Szczecin.

W czwartek po południu we Wronkach wykoleiło się 12 wagonów z węglem. Nikt nie został poszkodowany. Zablokowane zostały oba tory. Kolejarze chcą w pierwszym rzędzie udrożnić jeden z nich — to pozwoli wznowić ruch przez stację.

Wronki — wykolejenie pociągu

Rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec poinformował, że akcja usuwania skutków wykolejenia trwała całą noc.

— Obecnie pracują pociągi techniczne, leżące wagony będą usuwane z jednego toru, by zapewnić przejezdność pociągów przez stację Wronki. Takie rozwiązanie pozwoli przywrócić bezpośrednią komunikację na linii Poznań-Krzyż–Szczecin. Dodatkowo zamówiony został dźwig drogowy. Będzie prowadził akcję z drogi pod wiaduktem — podał.

Od czwartku pasażerów pociągów na części linii woziła autobusowa komunikacja zastępcza.

— Przejazdy na trasie Szczecin-Poznań dziś nadal będą trwały dłużej niż zwykle. Przepraszamy pasażerów za zmiany w komunikacji. Aktualne informacje dotyczące pociągów odwołanych, kursujących w skróconych relacjach lub z komunikacją zastępczą podawane są na stacjach — poinformował w piątek Siemieniec.

Przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja.

RadioZET.pl/PAP/KM