Zamknij

Przychodził do kościoła z wędką. Łowił w skarbonkach z pieniędzmi

12.05.2021 23:46
łowił pieniądze z kościelnych skarbonek
fot. Damian KLAMKA /East News

33-letni mieszkaniec Wronek (Wielkopolskie) przy użyciu wędki "łowił" pieniądze z kościelnych skarbonek. Złodziej wpadł w zasadzkę przygotowaną w kościele. Za kradzież 33-latkowi grozi teraz do 5 lat więzienia.

Wronki. Jak przekazała w środę mł. asp. Sandra Chuda z KPP w Szamotułach, ksiądz jednej z wronieckich parafii zauważył, że od dłuższego czasu w kościele giną pieniądze ze skarbonek. Łączne straty oszacowano na ok. 800 zł. O pomoc w ustaleniu sprawcy kradzieży ksiądz poprosił znanego mu policjanta z Pniew, który zainteresował się sprawą w czasie wolnym od służby.

"Początkowo podejrzenia padały na kilka osób, ale po przeanalizowaniu zapisów z monitoringu przez księży, krąg podejrzanych znacznie się zawęził. Mając podejrzenia, kiedy złodziej może pojawić się w kościele, w minioną niedzielę, około godziny 21.30, zarówno ksiądz, jak i policjant czekali już w okolicy, aby sprawca kradzieży nie zdołał uciec" – wskazała Chuda.

Wronki. Przychodził do kościoła z wędką. Łowił pieniądze w skarbonkach

Dodała, że gdy tylko ksiądz i policjant zauważyli, że nieznajomy wszedł do kościoła przez okno i próbował ukraść pieniądze, na miejsce wezwano będącego na służbie policjanta z Wronek.

"Funkcjonariusze weszli do kościoła, gdzie po sprawdzeniu wnętrza znaleźli ukrywającego się, leżącego na ziemi pomiędzy ławkami mężczyznę. Po wylegitymowaniu okazało się, iż był to 33-letni mieszkaniec Wronek. Okazało się, że mężczyzna nie zostawiał po sobie wielu śladów, gdyż pieniądze ze skarbonek +wyławiał+ przy pomocy kawałka wędki" – zaznaczyła Chuda.

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany, a sprzęt, którym się posługiwał został zabezpieczony. Za kradzież 33-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/ PAP