Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ewakuacja w Wielkopolsce. 1 osoba nie żyje po zatruciu substancją chemiczną

11.01.2019 11:23
xxx wiadomosci

Jedna osoba zmarła, a trzy zostały przewiezione do szpitala z powodu zatrucia substancją chemiczną w jednym z zakładów produkcyjnych we Wrześni w województwie wielkopolskim. 27 osób zostało ewakuowanych.

Ewakuacja w Wielkopolsce. 1 osoba nie żyje po zatruciu substancją chemiczną fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We Wrześni w zakładach Tonsil produkujących głośniki doszło do zatrucia pracowników substancją chemiczną. Do zdarzenia doszło w piątek, około godziny 8. W wyniku zatrucia zmarł jeden mężczyzna. Został znaleziony przez pracownicę zakładu, która chwilę później zasłabła. Konieczna była reanimacja. Łącznie do szpitala trafiły trzy osoby, a 27 ewakuowano z budynku – donosi „Głos Wielkopolski”.

– O godz. 8.03 otrzymaliśmy informację od dyspozytora Państwowego Ratownictwa Medycznego z Konina, że w jednej z wrzesińskich firm przy ul. Czerniejewskiej trwa resuscytacja osoby, a jeden z pracowników zasłabł i najprawdopodobniej doszło do zatrucia wziewnego substancją bądź gazem. Jeszcze w monecie przybycia straży trwała reanimacja tego człowieka, niestety ta osoba zmarła – poinformował PAP oficer prasowy mł. bryg. Marek Mikołajczak z KP PSP we Wrześni.

Na miejscu pracują zastępy PSP i OSP z Wrześni oraz grupa ratownictwa chemicznego z Poznania. „Ze wstępnej wiedzy, jaką otrzymaliśmy na miejscu zdarzenia od jednego z pracowników, w pomieszczeniu zakładu miał znajdować się kwas siarkowy i dwuchlorek potasu. Te informacje są teraz weryfikowane przez grupę chemiczną” – tłumaczył Mikołajczak.

RadioZET.pl/PAP/Głos Wielkopolski/MK

Oceń