Zamknij

Sanepid wprowadza obostrzenia z powodu wścieklizny. Apel do właścicieli zwierząt

PAP
19.08.2021 23:51
Wścieklizna w Olsztynie
fot. Polska Press/East News

U martwego nietoperza znalezionego w centralnej części Olsztyna stwierdzono wściekliznę. W związku z tym wyznaczono w mieście obszar zagrożony tą chorobą. Właściciele zwierząt powinni wyprowadzać psy na smyczy, a koty trzymać w odosobnieniu.

Wściekliznę stwierdzono u padłego nietoperza w Olsztynie. Powiatowy Lekarz Weterynarii w związku z potwierdzeniem zakażenia wydał rozporządzenie dotyczące tej sytuacji.

Olsztyn. Sanepid wprowadza obostrzenia z powodu wścieklizny

Czytamy w nim, że za obszar zagrożony wścieklizną wyznaczono teren od północnego wschodu ograniczony terenem zabudowaniem osiedla Podleśna wraz z cmentarzem komunalnym. Od wschodu granicę tego terenu wyznacza węzeł kolejowy wzdłuż ul. Stalowej, a następnie wzdłuż ulicy Leonharda. Od południowego wschodu obszar zagrożony wścieklizną ograniczony został obszarem osiedla Mazurskie. Od południa wyznacza go ul. Synów Pułku przechodząca w ul. Juliana Tuwima do ul. Warszawskiej. Od południowego zachodu teren ten ograniczony został częścią osiedla Likusy, a od zachodu brzegiem jeziora Ukiel. Od północnego zachodu obszar obejmuje część osiedla Likusy do stacji Olsztyn-Redykajny i następnie wzdłuż granicy lasu rezerwat Redykajny.

W najbliższym czasie na obszarze zagrożonym wścieklizną pojawią się tablice informacyjne.

Na terenie zagrożonym wścieklizną właściciele psów winni wyprowadzać je na spacer wyłącznie na smyczy, psy mogą luzem przebywać na zagrodzonym terenie. Koty powinny być trzymane w odosobnieniu.

RadioZET.pl/PAP - Joanna Kiewisz-Wojciechowska/oprac. AK