Zamknij

Sprzedaje książki, bo brakuje mu na walkę z rakiem. Poznaniacy pokazali serce

Redakcja
03.08.2018 14:13
Wsparcie dla 81-latka, który sprzedawał książki, aby walczyć z rakiem
fot. Jesus Fernandez/Shutterstock

81-letni Zenon Fabiś na poznańskim Rynku Jeżyckim sprzedaje stare książki, ponieważ brakuje mu pieniędzy na walkę z rakiem. Dzięki reakcji internautów do jego stoiska ustawia się długa kolejka czytelników, którzy chcą wesprzeć seniora.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O sprawie jako pierwszy napisał „Głos Wielkopolski”.

81-letni poznaniak od dwóch lat zmaga się ze złośliwym rakiem prostaty. Niestety skromna emerytura nie pozwala mu na finansowanie kosztownego leczenia. Dlatego 2-3 razy w tygodniu pojawia się na Rynku Jeżyckim, żeby sprzedawać swoje książki po 3 zł za sztukę.

Zobacz także

Senior z wykształcenia jest leśnikiem, ale nie pracował nigdy w zawodzie. Zajmował się w przeszłości m.in. produkcją mebli w wielkopolskich zakładach.

– Lekarz powiedział, że wygrałem bitwę, ale muszę pamiętać, że to nowotwór złośliwy i zawsze mogą wystąpić przerzuty. Cały czas muszę jednak kupować drogie leki – opowiadał 81-latek dziennikarzom lokalnej gazety.

Środowa publikacja na temat sytuacji pana Zenona spowodowała natychmiastowy efekt. Poznaniacy w piątek tłumnie pojawili się na przy stoisku 81-latka, aby kupić od niego książki lub zostawić dla niego kolejne publikacje. Niektóre osoby, które wsparły leczenie seniora, prosiły o autograf pana Zenona.

– Jestem zaskoczony, nie spodziewałem się, że tak wiele osób będzie chciało kupić książkę – mówił Zenon Fabiś, cytowany przez „Głos Wielkopolski”.

RadioZET.pl/Głos Wielkopolski/PTD