Zamknij

Wstępne wyniki sekcji zwłok Kacperka. ”Zgon nastąpił na skutek utonięcia”

11.05.2020 14:32
Kacperek
fot. Policja

Wstępne wyniki sekcj zwłok Kacperka wskazują, że 3,5-letni chłopiec zmarł na skutek utonięcia. Biegli nie wykazali innych obrażeń, które mogłyby wskazywać na udział osób trzecich. Ciało Kacperka odnaleziono w rzece Kwisa w sobotę 9 maja. 

3,5-letni Kacperek z Nowogrodźca nie żyje. W rzece Kwisa w sobotę rano ciało chłopca odnalazł Marcel Korkuś, zawodowy płetwonurek z Żar. Poszukiwania 3,5-latka rozpoczęły się w poniedziałek - 27 kwietnia - wieczorem. Kacperek przebywał ze swoim ojcem na terenie ogrodów działkowych w Nowogrodźcu, które są niedaleko rzeki. Mężczyzna w trakcie przesłuchania wyjaśniał, że stracił dziecko z oczu. Gdy nie mógł go odnaleźć, zawiadomił policję. Był pod wpływem alkoholu, badanie potwierdziło zawartość 0,7 promila. Matka Kacperka zaapelowała, aby nie oskarżać ojca chłopca - Roberta B

Podczas kilkunastu dni poszukiwań służby przeszukały kilkaset hektarów terenu, w tym m.in. ogródki działkowe i tereny kolejowe, oraz znaczny odcinek Kwisy. Przeszukano tamę i brzegi rzeki z obu stron. W poszukiwaniach wykorzystywano m.in. sonary, roboty podwodne i drony.

Wstępne wyniki sekcji zwłok. Kacperek zmarł na skutek utonięcia

We wtorek 11 maja w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu, na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, przeprowadzona została sekcja zwłok 3,5 letniego Kacperka.

Ze wstępnej opinii przekazanej przez biegłych wynika, że zgon chłopca nastąpił najprawdopodobniej na skutek utonięcia. Nie stwierdzono obrażeń, które mogłyby wskazywać na inną przyczynę śmierci lub udział osób trzecich.

Opinia końcowa zostanie wydana przez biegłych po przeprowadzeniu dalszych badań. Śledztwo sprawie śmierci Kacperka prowadzi Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu.

Ojciec Kacperka usłyszał zarzut narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności orzeczoną za inne przestępstwo popełnione przez niego w przeszłości.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl