Polskie miasta zamykają cmentarze. Co będzie we Wszystkich Świętych?

Redakcja
29.10.2017 11:00
Polskie miasta zamykają cmentarze. Co będzie we Wszystkich Świętych?
fot. Kornelia Glowacka-Wolf / Agencja Gazeta

Nad Polską szaleje orkan Grzegorz. W Gdańsku, z obawy przed wiatrołomami, zamknięto wszystkie cmentarze. W sobotę władze Poznania poinformowały o czasowym zamknięciu cmentarzy ze względów bezpieczeństwa na czas silnego wiatru.

Zobacz także

O zamknięciu przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni do odwołania wszystkich cmentarzy poinformowała w niedzielę rano w specjalnym komunikacie rzecznik prasowa prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

Wyjaśniła, że od soboty, kiedy to wiatr zaczynał przybierać na sile, mieszkańcy Gdańska informowani byli za pomocą komunikatów SISMS o aktualnej sytuacji pogodowej. Komunikaty te – wysyłane w formie SMS-ów, zapowiadały m.in. nadchodzący silny wiatr z opadami deszczu. W rejonie Gdańska w niedzielę wiatr może osiągać chwilami prędkość około 100 km/h – poinformowała Skorupka-Kaczmarek.

Czasowe zamknięcie cmentarzy

Z uwagi na prognozowane w najbliższych dniach wichury miasto Poznań zadecydowało o konieczności czasowego zamknięcia fragmentów największych poznańskich nekropolii.

- W najbliższych dniach przez Poznań przejdzie dość silny wiatr. Prawdopodobnie nadejdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek, a jego prędkość może sięgać do 40 km/h, w porywach nawet do 110 km/h. Przy takiej sile wiatru nawet zdrowe i silne drzewo może zostać złamane i stanowić zagrożenie – zaznaczył zastępca dyrektora ds. zarządzania kryzysowego urzędu miasta Witold Rewers.

Zagłosuj

Czy wybierasz się na groby bliskich w dniu Wszystkich Świętych?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PAP/DG