Wujec do protestujących w Sejmie: Na pewno wygracie, wasza sprawa jest słuszna

Redakcja
03.05.2018 14:06
Wujec do protestujących w Sejmie: Na pewno wygracie, wasza sprawa jest słuszna
fot. PAP

Na pewno wygracie, protest w Sejmie nie ma wygórowanych żądań, wasza sprawa jest słuszna –- powiedział działacz opozycji demokratycznej z czasów PRL Henryk Wujec w czwartek w Sejmie na spotkaniu z protestującymi niepełnosprawnymi i ich opiekunami.

W czwartek Wujec odwiedził protestujące w Sejmie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów, którzy opowiadali mu o proteście oraz o swoich postulatach.

Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych, oceniła że życie na zasiłku ok. 900 zł - które mają obecnie dorosłe osoby niepełnosprawne - to "eutanazja". Niepełnosprawny Adrian Glinka mówił, że "władza skazuje go na zbieranie puszek". Podkreślił, że każdy kolejny rząd jest odpowiedzialny za obecną sytuację osób z niepełnosprawnościami.

PiS złożył w Sejmie projekt ustawy dot. wsparcia niepełnosprawnych. Znamy szczegóły

Wujec zapewnił protestujących, że społeczeństwo rozumie ich protest i ich wspiera. "Będziemy was wspierać i moim zdaniem na pewno wygracie, bo zawsze jest tak, że jak się ma słuszną sprawę i jest się wytrwałym, to się wygrywa" – podkreślił. Jak mówił, liczy, że protest zostanie wreszcie poparty przez kościół.

Wujec przypomniał, że podczas strajku w Stoczni Gdańskiej, protestujący również mieli momenty zmęczenia, ale wówczas m.in. Anna Walentynowicz i Henryka Krzywonos mobilizowały robotników, aby dalej kontynuowali strajk.

Iwona Hartwich powiedziała, że ma żal do Henryki Krzywonos, która podczas poprzedniego protestu w 2014 r. nie poparła ich protestu. Wujec w odpowiedzi powiedział, że "może się teraz (Krzywonos) zrehabilituje".

B. opozycjonista przekonywał też, że w sprawie osób niepełnosprawnych potrzebne jest porozumienie ponad podziałami partyjnymi.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Dr Sylwia Spurek, zastępczyni RPO o proteście w Sejmie: liczymy na większą empatię ze strony rządu

TVP Info o proteście przed Sejmem: „przeciwko organizacjom osób niepełnosprawnych”

RadioZET.pl/pap/maal