Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

"Ale co robić z k***ą?". Palikot przeprasza Ogórek i proponuje zadośćuczynienie

03.02.2019 12:57
xxx wiadomosci

Janusz Palikot w wulgarny sposób skomentował na Twitterze atak na Magdalenę Ogórek przed siedzibą TVP Info. Były polityk postanowił przeprosić dziennikarkę TVP i zaproponował wpłatę pięciu tysięcy złotych "na wybrany przez Ogórek cel".

Janusz Palikot fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sobotni atak na Magdalenę Ogórek przed siedzibą TVP Info spotkał się ze zdecydowaną krytyką wielu polityków i dziennikarzy, z różnych partii i redakcji. Wyjątek stanowił Janusz Palikot. Był poseł PO i lider Twojego Ruchu w wulgarny sposób skomentował tweeta Dominiki Wielowieyskiej z „Gazety Wyborczej”, która napisała: „Absolutnie nie akceptuję takiego zachowania widzów wobec pani Ogórek. Można protestować pod TVP przeciwko manipulacjom i kłamstwom, ale nie można tworzyć atmosfery fizycznego zagrożenia wobec kogokolwiek, kto tam pracuje. To wydarzenie miało cechy linczu”.

- Ale co robić z k***ą? - napisał Palikot. Wpis szybko zniknął z profilu polityka. Część internautów, w tym dziennikarz Krzysztof Stanowski, zdążyła wykonać zrzut ekranu. 

Janusz Palikot przeprasza Magdalenę Ogórek

W niedzielę przed południem na twitterowym koncie Janusza Palikota pojawiły się przeprosiny dla Magdaleny Ogórek. Były polityk publicznie zadeklarował, że wpłaci 5 tysięcy złotych na wybrany przez Magdalenę Ogórek cel.

''Przepraszam panią Magdalenę Ogórek i wszystkich urażonych moim poprzednim tweetem. To nie powinno było się wydarzyć'' - napisał. 

Do ataku odniosła się w mediach społecznościowych sama Magdalena Ogórek, pisząc: "auto oplute, porysowane, obklejone całkowicie naklejkami, wyzwiska, rzucanie się pod koła. Szarpanina i przemoc. Tak wyglądał mój wyjazd z TVP. A oni się cieszą i wklejają film". 

RadioZET.pl/DG 

Oceń