Zamknij

"Ale co robić z k***ą?". Palikot przeprasza Ogórek i proponuje zadośćuczynienie

Redakcja
03.02.2019 12:57
Janusz Palikot
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Janusz Palikot w wulgarny sposób skomentował na Twitterze atak na Magdalenę Ogórek przed siedzibą TVP Info. Były polityk postanowił przeprosić dziennikarkę TVP i zaproponował wpłatę pięciu tysięcy złotych "na wybrany przez Ogórek cel".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sobotni atak na Magdalenę Ogórek przed siedzibą TVP Info spotkał się ze zdecydowaną krytyką wielu polityków i dziennikarzy, z różnych partii i redakcji. Wyjątek stanowił Janusz Palikot. Był poseł PO i lider Twojego Ruchu w wulgarny sposób skomentował tweeta Dominiki Wielowieyskiej z „Gazety Wyborczej”, która napisała: „Absolutnie nie akceptuję takiego zachowania widzów wobec pani Ogórek. Można protestować pod TVP przeciwko manipulacjom i kłamstwom, ale nie można tworzyć atmosfery fizycznego zagrożenia wobec kogokolwiek, kto tam pracuje. To wydarzenie miało cechy linczu”.

- Ale co robić z k***ą? - napisał Palikot. Wpis szybko zniknął z profilu polityka. Część internautów, w tym dziennikarz Krzysztof Stanowski, zdążyła wykonać zrzut ekranu. 

Janusz Palikot przeprasza Magdalenę Ogórek

W niedzielę przed południem na twitterowym koncie Janusza Palikota pojawiły się przeprosiny dla Magdaleny Ogórek. Były polityk publicznie zadeklarował, że wpłaci 5 tysięcy złotych na wybrany przez Magdalenę Ogórek cel.

''Przepraszam panią Magdalenę Ogórek i wszystkich urażonych moim poprzednim tweetem. To nie powinno było się wydarzyć'' - napisał. 

Do ataku odniosła się w mediach społecznościowych sama Magdalena Ogórek, pisząc: "auto oplute, porysowane, obklejone całkowicie naklejkami, wyzwiska, rzucanie się pod koła. Szarpanina i przemoc. Tak wyglądał mój wyjazd z TVP. A oni się cieszą i wklejają film". 

Zobacz także

RadioZET.pl/DG