Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jaki otworzył kawiarnię. Trzaskowski pokazał własny pomysł na metro

26.08.2018 21:47
xxx wiadomosci

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki otworzył w niedzielą "Jaki Cafe" - punkt informacyjny na temat planów rozbudowy stołecznego metra. Jego główny kontrkandydat Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej zaprezentował propozycję przyłączenia Białołęki do metra.

Wybory 2018. Jaki z Kawiarnią. Trzaskowski z pomysłem na metro fot. Jakub Kamiński/PAP, Rafał Guz/PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W "Jaki Cafe" mieszkańcy stolicy będą mogli poznać plany budowy 3. i 4. linii metra. Punkt mieszczący się przy ulicy Koszykowej będzie czynny codziennie od godz. 10 do 18.

Jaki o kolejnych liniach metra

- To będzie takie miejsce, gdzie codziennie będzie można pozyskać informacje nt. tego, jak będzie przebiegała trzecia i czwarta linia metra, w których miejscach chcemy, żeby były stacje, dlaczego akurat wybraliśmy taki przebieg, dlaczego chcemy, żeby linie metra były pociągnięte do dzielnic peryferyjnych - powiedział w niedzielę Patryk Jaki.

Kandydat na prezydenta Warszawy poinformował, że w "Jaki Cafe" oprócz niego dyżurować będą członkowie sztabu, a także kandydaci na radnych Warszawy oraz stołecznych dzielnic.

- Co najmniej raz w tygodniu będę w tym miejscu spotykał się z mieszkańcami Warszawy. W internecie będę informował, jakie to będą dni, jakie to będą godziny - zapowiedział kandydat popierany przez PiS, Solidarną Polskę i Porozumienie.

Trzaskowski o metrze na Białołękę

W niedzielę swój program wyborczy dotyczący transportu zaprezentował także Rafał Trzaskowski.

- Chciałbym doprowadzić metro na Białołękę, pod Wisłą, od stacji Młociny. Mamy wyliczenia tej inwestycji, to około 1,5 mld zł - zapowiedział w niedzielę kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy.

- Od paru dni przedstawiamy plan +Stolica lepszej komunikacji+, żeby przede wszystkim opowiedzieć o tym, że jeżeli chcemy w sposób kompleksowy rozwiązać problemy Warszawy, to trzeba przeprowadzić i wybudować cały system komunikacyjny - zaznaczył Trzaskowski.

Jak dodał "oczywiście ten system już funkcjonuje, ale chcemy go rozbudowywać; ważne są przepływy pasażerów, ważne są stacje przesiadkowe".
W ramach prezentacji tego planu w niedzielę Trzaskowski zorganizował briefing w stołecznej dzielnicy Białołęka - na skrzyżowaniu ulic Światowida i Mehoffera.

- Jeśli chodzi o miejsce, w którym jesteśmy, przy ul. Mehoffera, chcielibyśmy doprowadzić tutaj metro od stacji Młociny, przez Hutę, Cmentarz Północny, Pułkową, pod Wisłą do ul. Mehoffera. Mamy dokładne wyliczenia tej inwestycji, to około 1,5 mld zł - zapowiedział Trzaskowski. Jak dodał "mielibyśmy wtedy metro na Białołęce".

Trzaskowski w ramach swej kampanii od kilku dni prezentuje elementy programu "Stolica lepszej komunikacji", który zakłada m.in. powstanie nowych linii metra, SKM i linii tramwajowych. Według zapowiedzi kandydata realizacja tego programu ma sprawić, że warszawiacy szybciej dojadą do pracy i do domu.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października. Dwa tygodnie później, 4 listopada, zaplanowano drugą turę.

RadioZET.pl/PAP/PTD

Oceń