Zamknij

Będzie koalicja PiS-PSL? Gowin w Radiu ZET: Bardzo cenię i szanuję Kosiniak-Kamysza

Redakcja
25.10.2018 09:19
Jarosław Gowin
fot. East News

Koalicja PiS-PSL w sejmikach wojewódzkich? Takiego rozwiązania nie wyklucza Jarosław Gowin z Porozumienia. Wicepremier mówił w Radiu ZET o tym, że choć PiS walczył o głosy z PSL-em, to teraz trzeba porzucić podziały pogłębione podczas kampanii. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– W interesie Polskiego Stronnictwo Ludowego, a także w interesie Polski, Władysław Kosiniak-Kamysz powinien przemyśleć swoją decyzję, by nie podejmować współpracy z obozem Zjednoczonej Prawicy – mówi gość Radia ZET, wicepremier Jarosław Gowin.

Były minister w rządzie PO-PSL podkreśla, że „bardzo ceni” Kosiniaka m.in. za to, że był bardzo dobrym ministrem pracy. – Bardzo go szanuję jako człowieka – dodaje.

Zobacz także

– Polska scena polityczna wyraźnie zmierza w kierunku bipolarnym – z jednej strony obóz lewicowo-liberalny, a z drugiej konserwatywno-chadecki. Nie tylko liderzy PSL, ale także szeregowi działacze, muszą sobie zadać pytanie, gdzie w tym podziale jest dla nich miejsce – tłumaczy gość Radia ZET. Pytany przez Beatę Lubecką o to, dlaczego Zjednoczona Prawica, która chciała wcześniej „zmieść” ludowców ze sceny politycznej, chce teraz z nimi współpracować, Gowin odpowiada, że „polityka rządzi się swoimi prawami”.

– Czym innym jest kampania i czym innym interes kraju, który wymaga przezwyciężania podziałów, które zostały pogłębione w trakcie kampanii – mówi wicepremier.  

ZOBACZ całą rozmowę Beaty Lubeckiej z Jarosławem Gowinem na radiozet.pl. 

RadioZET.pl/DG