Zamknij

Sondaż: Majchrowski wygrywa z Wassermann w pierwszej turze

Redakcja
31.08.2018 08:05
Majchrowski i Wassermann
fot. PAP

Gdyby pierwsza tura wyborów samorządowych odbyła się w najbliższą niedzielę, w Krakowie wygrałby Jacek Majchrowski – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla „Faktu” i Onetu. W drugiej turze obecny prezydent stolicy Małopolski zmierzyłby się z kandydatką PiS Małgorzatą Wassermann.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Kto zostanie prezydentem Krakowa?

Liczba głosów:

Jacek Majchrowski, który w Krakowie rządzi od 16 lat (najdłużej w historii miasta), w pierwszej turze wyborów samorządowych mógłby liczyć na 46,2 proc. poparcia mieszkańców Krakowa. Kandydatka PiS Małgorzata Wassermann uzyskałaby 38,1 proc. poparcia. Razem zmierzyliby się w drugiej turze wyborów. 

Według najnowszego sondażu IBRiS dla „Faktu” i Onetu, na trzecim miejscu znalazłby się Łukasz Gibała (4,9 proc.), były poseł PO i Ruchu Palikota, a obecnie szef stowarzyszenia Logiczna Alternatywa. Pozostali kandydaci nie przekroczyliby 2 proc. głosów. 

fotokrak

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, druga – 4 listopada.

Zobacz także

Sondaż przeprowadził przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w dniach 27-28 sierpnia bieżącego roku. Badanie zrealizowane zostało metodą telefoniczną, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 dorosłych krakowian.

RadioZET.pl/Onet/DG