Zamknij

„Warszawa. Dla wszystkich”. Trzaskowski ogłosił hasło kampanii

Redakcja
31.08.2018 10:03
Rafał Trzaskowski
fot. PAP

„Warszawa. Dla wszystkich” jest oficjalnym hasłem kampanii Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta stolicy – ogłosił kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta miasta w piątek na spotkaniu z dziennikarzami.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem Warszawy?

Liczba głosów:

Trzaskowski przedstawił hasło i plakat kampanii ze swoim wizerunkiem na tle rysunku Starego Miasta podczas porannej konferencji prasowej na bulwarach nad Wisłą. Według niego miejsce konferencji łączy ze sobą tradycję, która jest dla warszawiaków niesłychanie istotna, historię oraz nowoczesność.

Kandydat tłumaczył, co oznacza jego hasło. Jak mówił, chodzi o otwartość i brak dyskryminacji, „ale również to, że chcemy, żeby Warszawa była jak najlepiej skomunikowana i chcemy również w tym aspekcie wyrównywać szanse”. Według niego miasto powinno być otwarte i powinno być dla każdego, powinno też być nastawione na wyrównywanie szans rodzin i wszystkich, którzy chcą tu mieszkać.

– Chcemy wyrównać szanse, żeby Warszawa była dla wszystkich – niezależnie od tego, czy ktoś mieszka na Ursynowie, czy Wilanowie, czy mieszka na Pradze Północ, czy na Targówku powinien mieć dokładnie takie same szanse. Dlatego mówimy o jednym programie dla całej Warszawy i mówimy również o 18 programach dzielnicowych – tłumaczył.

Zobacz także

Trzaskowski powiedział, że jest gotowy do debaty z kandydatem, który przejdzie do drugiej tury wyborów oraz wcześniej ze wszystkimi startującymi kandydatami.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, druga – 4 listopada.

RadioZET.pl/PAP/DG