Zamknij

Kto otworzy listy wyborcze Wiosny? Są pierwsze przecieki

Magdalena Kulej
22.03.2019 23:40
Kto otworzy listy wyborcze Wiosny? Są pierwsze przecieki
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Wyciekły pierwsze nieoficjalne informacje o listach wyborczych Wiosny do Parlamentu Europejskiego. Kto oprócz Roberta Biedronia może być „jedynką” Wiosny?

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Oprócz Roberta Biedronia listy Wiosny w wyborach do PE mają otworzyć m.in. jego partner Krzysztof Śmiszek i Sylwia Spurek, była zastępczyni RPO, która na początku marca dołączyła do ugrupowania, a od 2001 roku jest też partnerką Marcina Anaszewicza, wiceprezesa Wiosny.

- To są mocne, ale świeże listy. Są na nich osoby, które jeśli były w polityce, to były symbolami jakiejś zmiany, rewolucji, odnowy, odwagi - mówił w piątek w TOK FM Robert Biedroń.

Zagłosuj

Na jaką partię zagłosujesz w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Liczba głosów:

Informacje o „jedynkach” Wiosny podał nieoficjalnie portal Polityka Insight. W Warszawie "jedynką" ma być sam Robert Biedroń. Lider Wiosny zadeklarował jednak przekazanie głosów na inną osobę z listy. „Dwójką” ma być z kolei Joanna Scheuring-Wielgus.

Zobacz także

Na opublikowanej w piątek liście znaleźli się też m.in. Krzysztof Śmiszek w okręgu obejmującym Dolny Śląsk i Opolskie, Sylwia Spurek w Wielkopolsce czy Zbigniew Bujak na Lubelszczyźnie. W okręgu mazowieckim "jedynką” ma być była warszawska radna Paulina Piechna-Więckiewicz. 

Czy te informacje się potwierdzą, dowiemy się w sobotę podczas konwencji Wiosny w Warszawie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Polityka Insight/MK