Zamknij

Schetyna ogłasza "jedynki" na listach Koalicji Europejskiej. „To naprawdę drużyna gwiazd”

Magdalena Kulej
13.03.2019 21:11
Schetyna ogłasza "jedynki" na listach Koalicji Europejskiej. „To naprawdę drużyna gwiazd”
fot. Mateusz Grochocki/East News

Będziemy proponować, żeby Ewa Kopacz była "jedynką" Koalicji Europejskiej w Wielkopolsce - zapowiedział w środę na antenie TVN 24 lider PO Grzegorz Schetyna. Jak dodał, na listach Koalicji będzie pięciu premierów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku
Grzegorz Schetyna zapewnił, że nie ma problemów z „jedynkami” na listach Koalicji Europejskiej w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dopytywany o nazwiska, Schetyna powiedział: "Na pewno Ewa Kopacz. (...) Będziemy proponować, żeby to była Wielkopolska".

Zagłosuj

Na kogo zagłosowałbyś dziś w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Liczba głosów:

Wśród kolejnych liderów list wymienił Jerzego Buzka, który będzie - jak powiedział Schetyna - prowadził "śląską drużynę" KE oraz Włodzimierza Cimoszewicza, który ma być "jedynką" w Warszawie "bez znaku zapytania". Na pytanie, czy Marek Belka będzie otwierał łódzką listę, Schetyna odpowiedział: "Także Marek Belka".

Premierzy na listach Koalicji Europejskiej

Jak dodał Schetyna, "będzie pięciu premierów na naszych listach (...), jestem dumny, że udało nam się taką ekipę zbudować, to naprawdę drużyna gwiazd".

Zdaniem lidera PO "największym błędem" Koalicji Europejskiej, który mogłaby ona popełnić w nadchodzących wyborach, to "pokłócić się, zdecydować się na partykularne interesy, nie myśleć o tym, czego oczekują od nas Polacy."

Zobacz także

Schetyna zadeklarował też, że dla KE najważniejsze powinno być, by "przywrócić nadzieję i wygrać wybory, po to żeby Polska mogła wrócić do rodziny europejskiej, żebyśmy mogli znowu żyć w wolnym uśmiechniętym kraju".

RadioZET.pl/PAP/MK