Zamknij

Sondaż: PiS może wygrać wybory do PE. Partia Roberta Biedronia na podium

Redakcja
02.02.2019 09:22
Sondaż: PiS może wygrać wybory do PE. Partia Roberta Biedronia na podium
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

W wyborach do Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 36,2 proc. poparcia - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Trzecie miejsce zajęłaby nowa formacja Roberta Biedronia. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Liczba głosów:

Z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu wynika, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się poparciem na poziomie 36,2 procent. Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska uzyskała 29,6 procent poparcia.

Trzecie miejsce sondaż daje nowej partii Roberta Biedronia, która zdobyła 6,4 proc. głosów. Na ponad 5 proc. głosów może liczyć też Sojusz Lewicy Demokratycznej. SLD wskazało 6,1 proc. badanych.

Jak podaje Onet, na dalszych miejscach uplasowały się: PSL (4,1 proc.), Kukiz'15 (3,8 proc.) oraz koalicja partii Wolność, Ruchu Narodowego i środowiska Grzegorza Brauna (2 proc.). Poniżej jednego procenta zdobyły: Teraz! Ryszarda Petru oraz partia Razem (obie po 0,9 proc.), a także Nowoczesna i Zieloni (obie po 0,3 proc.). 9,4 proc. badanych nie potrafiło wskazać, na kogo odda swój głos.

sondaż

Według Onetu, sondaż pokazał, że ponad połowa respondentów może nie wziąć udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Gdyby głosowanie odbyło się w najbliższą niedzielę, do urn zdecydowanie nie poszłoby 20,2 proc. badanych. Odpowiedzi +raczej nie+ udzieliło 30,9 proc. osób. Do wyborów zdecydowanie poszłoby 31,5 proc. biorących udział w sondażu, a na odpowiedź +raczej tak+ wskazało 14,4 proc." - czytamy. 

RadioZET.pl/PAP/DG