Zamknij

Sondaż IBSP dla RadioZET.pl i StanPolityki.pl: Ponad 80% badanych chce, by kandydujący do PE ministrowie zrzekli się swoich funkcji

Redakcja
30.04.2019 08:34
Sondaż IBSP dla RadioZET.pl i StanPolityki.pl: Ponad 80% badanych chce, by kandydujący do PE ministrowie zrzekli się swoich funkcji
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jak wynika z najnowszego sondażu- przeprowadzonego przez Instytut Badań Spraw Publicznych - zdecydowana większość respondentów uważa, że obecni ministrowie kandydujący w eurowyborach powinni porzucić pracę w resortach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Biorący udział w ankiecie mieli odnieść się do następującego twierdzenia: „Ministrowie kandydujący do Parlamentu Europejskiego powinni zrezygnować z pełnionej funkcji w rządzie”.

Ministrowie w wyborach do PE – czy powinni rezygnować ze swoich funkcji?

Zdecydowanie tak – tak odpowiedziało dwie trzecie, czyli aż 67,68 % respondentów.

Dodatkowo 15,02 % uczestników badania twierdzi, że obecnie członkowie raczej powinni zrzec się swoich obecnych stanowisk w przypadku kandydowania do europarlamentu. Natomiast niecałe 9 % (dokładniej 8,48) wybrało odpowiedź „ani tak, ni nie”.

sondaż

Grupa, która uważa, że kandydujący do PE szefowie resortów zdecydowanie nie powinni porzucać dotychczas sprawowanej przez siebie funkcji w Radzie Ministrów, to zaledwie 4,30 % badanych.  4,2 % jest zdania, że raczej nie powinni tego robić.

Zobacz także

Badanie zostało zrealizowane w dniach 23-26.04 bieżącego roku, metodą telefoniczną, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1006 pełnoletnich Polaków.

Więcej szczegółów dotyczących tego i innych badań można znaleźć na portalu stanpolityki.pl - partnera serwisu wyborczego RadioZET.pl.