Zamknij

PiS boi się o mobilizację elektoratu. Nowy spot: „Nie zaśpij na wybory”

30.09.2019 10:57
Nowy spot PiS
fot. Twitter.com/Prawo i Sprawiedliwość

Wybory parlamentarne 2019. Pod hasłem „Nie zaśpij na wybory, głosuj 13 października” zaprezentowano w poniedziałek nowy spot PiS, w którym przedstawiono dwie różne wizji Polski – rządzonej przez PO i PiS. PiS apeluje w spocie o mobilizację wyborców. „Wyborów nie wygrywa się, leżąc na kanapie” – słyszymy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Spot w warszawskim Kinie Kultura zaprezentował szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński. Na początku filmu widzimy napis: „Nie zaśpij na wybory, głosuj 13 października. Wybierz dobry czas dla Polski!”. Do napisu dodano również hasztag #budzikwyborczy.

„Wiesz, czego tu brakuje? Twojego głosu” – mówi jeden z bohaterów spotu do drugiego. Obaj znajdują się w urnie wyborczej, skąd mogą obserwować różne wizje przyszłości Polski. Wśród przedstawionych fikcyjnych miejscowości są m.in. Bajki Małe, gdzie widać dziecięce rowery z jednym kółkiem po „urealnieniu 500 plus”, Podniesisław, gdzie ludzie wspinają się po bardzo wysokich schodach, bo „pan Grzegorz podniósł podatki”, a także Tyradło.

„Tu ludzie pracują do utyranej śmierci, bo pan Grzegorz podniósł wiek emerytalny, a mieli nie” – słyszymy.

Ostatnią możliwością jest wizja Polski rządzonej przez PiS. „Taka może być Polska. Gwarantują 500 plus, obniżyli podatki i wiek emerytalny, jest jeszcze wiele do zrobienia, ale Polacy nabrali wiatru w żagle, a wyborów nie wygrywa się, leżąc na kanapie” – mówi jeden z bohaterów.

W tym momencie drugi orientuje się, że wszystko, co widział, było snem, ale po przebudzeniu deklaruje, że 13 października wybierze się na wybory.

Nowy spot PiS. „Nie zaśpij na wybory, głosuj 13 października”

Po emisji spotu Brudziński powiedział, że wyborów nie wygrywa się na kanapie ani siedząc w kinie.

Wszystkich was tutaj zebranych, tych, którzy podzielacie tę opinię, że wyborów nie wygrywa się sondażami, tylko wybory wygrywa się swoją aktywnością, bardzo proszę o taką aktywność. Do ostatniego dnia kampanii, do ostatniej godziny kampanii, pracujemy, mobilizujemy, ten spot musi się rozejść. Ten spot musi dotrzeć do jak największej liczby tych, którzy mówią: a co tam, mój głos się nie liczy – liczy się.

JOACHIM BRUDZIŃSKI

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów.

RadioZET.pl/PAP