Korwin-Mikke chce to znów zrobić. Weźmie udział w wyborach na prezydenta Warszawy

Redakcja
19.02.2018 13:06
Janusz Korwin-Mikke
fot. Radio ZET

— Myślę, że wystartuję w wyborach na prezydenta Warszawy, co już kilka razy robiłem — powiedział w poniedziałek w Sejmie prezes partii Wolność, Janusz Korwin-Mikke. Jego zdaniem pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej powinien stanąć przy ulicy Żwirki i Wigury.

Korwin-Mikke podczas briefingu prasowego w Sejmie przypomniał, że zrzekł się sprawowanego od 2014 r. mandatu europosła i za 10 dni jego decyzja wejdzie w życie.

— Po to wychodzę z europarlamentu, żeby wziąć udział w wyborach. Myślę, że wystartuję w wyborach na prezydenta Warszawy, co już kilka razy robiłem. Na razie mi się nie udało, ale do trzech razy sztuka — podkreślił.

Zagłosuj

Czy Janusz Korwin-Mikke jest dobrym politykiem?

Liczba głosów:

Korwin-Mikke kandyduje na prezydenta Warszawy

Korwin-Mikke kandydował na prezydenta stolicy w 2006 i 2010 roku, zajmując 4. miejsce; uzyskał odpowiednio 2,3 oraz 3,9 proc. głosów.

Polityk przedstawił dziennikarzom swój pomysł na lokalizację pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. Według niego idealnym miejscem na ich upamiętnienie jest ulica Żwirki i Wigury.

— Na jednym końcu wspaniałej alei Żwirki i Wigury jest pomnik Żwirki i Wigury, czyli też katastrofy. Na drugim końcu, przy samym Okęciu, skąd właśnie wylecieli (polska delegacja do Smoleńska), można zrobić piękne rondo, z wielkim, imponującym pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej — uważa Korwin-Mikke. Dodał, że jest to propozycja, z którą będzie startował na urząd prezydenta Warszawy.

Pytany przez PAP, jakie ma inne pomysły na kampanię wyborczą, Korwin-Mikke odpowiedział, że „ogłosi je potem”. Dopytywany, kiedy oficjalnie ruszy z kampanią, odpowiedział: „Zobaczymy”.

Pomnik Smoleński obok Pomnika Lotnika?

Usytuowany u zbiegu ulic Żwirki i Wigury, Wawelskiej i Raszyńskiej Pomnik Lotnika upamiętnia polskich lotników.

Dwaj słynni polscy piloci Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura zginęli 11 września 1932 roku w katastrofie lotniczej.

W lutym społeczny komitet budowy pomników smoleńskich zapowiedział, że pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. ma stanąć na placu Piłsudskiego w Warszawie i że rozpoczynają się prace nad nim. Nie zgodziła się na to Rada Warszawy.

RadioZET.pl/pap/maal