Zamknij

Morawiecki punktuje opozycje. ''Cofną 500+, zlikwidują IPN, cofną wiek emerytalny, zlikwidują CBA''

Redakcja
19.08.2018 14:17
Mateusz Morawiecki
fot. PAP

Na sandomierskim rynku w niedzielę wczesnym popołudniem odbyło się spotkanie wyborcze PiS. - Chciałbym, aby w wyniku kampanii samorządowej Prawo i Sprawiedliwość było numerem jeden - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że programem PiS jest Polska. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę w Sandomierzu odbywa się spotkanie wyborcze PiS z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

Premier mówił, że dla PiS kluczowa jest dyskusja nad programem. - Niech oni pokażą, jaki mają program, co mają do zaoferowania ludziom - podkreślił. - Wiecie, jaki jest ich program? Ich program, to cofnąć wszystko to, co my zrobiliśmy - powiedział premier.

Według premiera opozycja sugeruje, że cofnie reformy obecnego rządu, m.in. 500 plus, a także zlikwiduje Instytut Pamięci Narodowej. - Zamkną CBA - tak powiedzieli - Centralne Biuro Antykorupcyjne. To ja państwu powiem: nie byłoby tych wszystkich miliardów, które odzyskaliśmy na politykę społeczną, na służbę zdrowia, na obniżony wiek emerytalny, na 500 plus, gdyby nie nasze służby specjalne, których oni się boją, bo boją się uczciwości - powiedział Morawiecki.

- A czy to, że jest 500 zł dla rodziny, to źle czy dobrze? Czy to, że jest wyprawka dla dzieci w tym sezonie przedszkolnym, to źle czy dobrze? Czy to, że przeznaczamy sześć, siedem razy więcej na drogi lokalne, to źle czy dobrze? I 75 plus i obniżenie wieku emerytalnego zgodnie z naszą obietnicą, to źle czy dobrze? - pytał premier, a zgromadzeni każdorazowo odpowiadali: Dobrze!.

Morawiecki w Sandomierzu 

Według premiera kilka dni temu jeden z działaczy PO mówił o sympatykach PiS, że "to są chyba durnie". - A inny profesor PO mówi, że jesteśmy aroganckim plebsem, ignorantami i że to jest bunt chamstwa - mówił. Premier podkreślił, że sam o sympatykach opozycji nigdy by tak nie powiedział. - Ale gdzie mi do kultury osobistej tamtych, prawda, elit III RP - dodał.

Zobacz także

Morawiecki zaznaczył, że podczas spotkań z mieszkańcami politycy PiS rozmawiali z wieloma osobami. - Ci ludzie powiedzieli nam: po co te wszystkie kłótnie i awantury, skoncentrujcie się, skupcie się na programie - mówił.

Jak podkreślił, PiS chce rozmawiać o programie. - My mamy nasz program, nasz program to jest Polska i nasz program to jest wszystko to, co robimy - powiedział. - Jesteśmy wiarygodni w rządzie i będziemy wiarygodni w samorządzie - zapewnił Morawiecki. - Dotrzymujemy słowa w rządzie, dotrzymamy też słowa w naszych małych ojczyznach, w gminach i w miastach - dodał.

RadoZET.pl/PAP/DG