Kujawsko-pomorskie. KO i PSL stworzą koalicję w sejmiku. Poparł ją też radny SLD

Redakcja
15.11.2018 14:22
Koalicja
fot. Łukasz Piecyk/Reporter

Koalicja Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe zawarły koalicję większościową w sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego – poinformowali w czwartek w Toruniu radni sejmiku z tych ugrupowań. Kandydatem na marszałka będzie zajmujący to stanowisko od 2006 roku Piotr Całbecki (PO). Dodatkowo pod porozumieniem podpisał się jedyny radny SLD – Stanisław Pawlak.

Przewodniczącym sejmiku ma pozostać Ryszard Bober z PSL. KO, PSL i SLD mają łącznie 19 mandatów w 30-osobowym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego (14 KO i 4 PSL). PiS ma 11 radnych, a SLD – 1. Trzech przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej z Bydgoszczy i powiatów ościennych nie zaakceptowało koalicji w tym kształcie.

Zobacz także

Roman Jasiakiewicz (KO) z Bydgoszczy powiedział dziennikarzom, że „zachłanność PSL-u dotycząca stanowisk przekracza wszelkie granice”. – Nie zagłosuję za koalicją w tym kształcie. Bydgoszcz nie ma w zarządzie swoich reprezentantów. Zbigniew Ostrowski, który ma być wicemarszałkiem, przez wiele osób nie jest utożsamiany z Bydgoszczą – wskazał Jasiakiewicz.

Marszałek Całbecki podkreślił, że porozumienie odnosi się zarówno do kwestii personalnych, jak i kwestii merytorycznego sprawowania swoich zadań przez radnych koalicji. 

RadioZET.pl/PAP/MP