Wybrano nową szefową KBW. Zapewniła, że nie przeprowadzi gwałtownych zmian

Redakcja
21.02.2018 17:07
KBW
fot. Wimimedia.Commons

Magdalena Pietrzak nową szefową Krajowego Biura Wyborczego. Taką decyzję podjęła Państwowa Komisja Wyborcza po przesłuchaniu trójki kandydatów przedstawionych przez MSWiA.

Dlaczego akurat Małgorzata Pietrzak? Ponieważ miała ona doświadczenie w pracy w samorządzie - była zatrudniona w administracji samorządowej w Zduńskiej Woli i w Skierniewicach. Jednak jej wybór Pietrzak nie był jednomyślną decyzją, z uwagi na to, że obecnie pracuje w Kancelarii Premiera.

Zobacz także

- Nie była tak związana z obecną władzą jak dwóch pozostałych kandydatów - mówił o Pietrzak  przewodniczący PKW sędzia Wojciech Hermeliński. - Ubolewam, że ten kontakt z władzą administracyjną i polityczną był tak ścisły. Ale nie jest to tez wybór na zasadzie mniejszego zła - dodał.

Hermeliński nie spodziewał się u kandydatów głębokiej znajomości prawa wyborczego. Dlatego pytania dotyczyły m.in. zarządzenia zespołem. Pietrzak podczas przesłuchania przez PKW miała powiedzieć, że jeśli zostanie wybrana, to nie będzie przeprowadzać gwałtownych zmian w Krajowym Biurze Wyborczym, co można oznaczać, że nowa szefowa Biura nie będzie zwalniać pracowników.

PKW policzyło, że wybory samorządowe, które odbędą się jesienią, będą kosztować budżet państwa 800 milionów złotych.

Zobacz także

RadioZET.pl/DaW/MP