Zamknij

SLD – Lewica Razem: Oddamy Polakom to, co PiS zabrało

Redakcja
08.09.2018 18:29
SLD – Lewica Razem: Oddamy Polakom to, co PiS zabrało
fot. PAP

Przetrwaliśmy jako lewica najgorszy czas, będziemy współrządzili w wielu sejmikach – przekonywali w sobotę liderzy komitetu SLD-Lewica Razem podczas inauguracji swojej kampanii wyborczej w Dąbrowie Górniczej. Włodzimierz Czarzasty zaproponował partiom opozycyjnym "pakt", w którym zobowiązał się dopilnowania m.in. uczciwości wyborów samorządowych.

Lider SLD Włodzimierz Czarzasty przekonywał, że lewica przetrwała najgorszy czas po wyborach parlamentarnych. - Mam nadzieję, że nauczyło to nas pokory. (...) Mnie na pewno ona się przydała. Gdy dwa i pół roku temu zaproponowałem, aby wszyscy (byli) parlamentarzyści (SLD) startowali w wyborach samorządowych, było dużo w tej sprawie dyskusji - przypomniał.

- W tej chwili wiem jedno, polska lewica się zmobilizowała. W czasach łatwych jest być łatwo odpowiedzialnym, ale w czasach trudnych bardzo trudno. Ludzie odpowiedzialni powiedzieli: stajemy przy was, walczymy, aby polska lewica w samorządach wzięła władzę, żeby miała jak najwięcej parlamentarzystów w wyborach do europarlamentu i aby wrócić do Sejmu - zaznaczył.

- Dlatego cieszę się, że wśród nas są nasi przyjaciele, posłowie, którzy byli posłami i którzy będą posłami; ludzie, którzy w tej chwili powiedzieli: jeżeli wszystkie ręce na pokład, to jesteśmy, pomagamy i walczymy - podkreślił Czarzasty, wymieniając szereg postaci lewicy kandydujących w wyborach.

Wybory samorządowe: SLD obiecuje niezależne sądownictwo

Kandydat na prezydenta Warszawy Andrzej Rozenek podkreślał, że lewica "nie zabierze nikomu tego, co PiS dało, ale odda Polkom i Polakom to, co PiS zabrało". - Oddamy obywatelom poczucie bezpieczeństwa, przywrócimy Polsce zaszczytne miejsce we wspaniałej, zaszczytnej, wielkiej rodzinie europejskiej, zwrócimy wolność i swobodę obywatelską, odbudujemy społeczeństwo obywatelskie i świeckie państwo - deklarował.

- Przywrócimy niezależne sądownictwo i niezależną prokuraturę, zadbamy o ludzką godność, szczególnie godność wykluczonych, połączymy Polki i Polaków – zasypiemy te rowy, które przez tyle lat prawica tak skrzętnie w Polsce buduje. Dość podziałów! Dość polityki dwóch zwalczających się narodów. Mamy jedną Polskę i jedną ojczyznę - apelował Rozenek.

- Wszyscy wiemy, że PiS to zagrożenie. Trzeba ratować nasze małe ojczyzny przed tą zarazą, która się nazywa Prawo i Sprawiedliwość. Nieprzypadkowo świetny pan profesor Bralczyk zwrócił uwagę na paradoks nazwy "Prawo i Sprawiedliwość". Jeżeli dla kogoś prawo nie oznacza: sprawiedliwość, to w nazwie partii stawia "i". Dla nas prawo oznacza: sprawiedliwość, nie potrzebujemy żadnego "i" - przekonywał.

Prócz tego, 15 września w Łodzi odbędzie się spotkanie kobiet lewicy, w Białymstoku natomiast planowana jest rozmowa nt. finansowania in vitro przez samorządy

RadioZET.pl/PAP/MW