Zamknij

300polityka: Jest kolejny kandydat na prezydenta Warszawy

Redakcja
07.05.2018 07:52
Jacek Wojciechowicz
fot. PAP

Kolejny polityk chce ubiegać się o fotel prezydenta Warszawy. W poniedziałek o 11:00 swój start w wyborach samorządowych ma ogłosić Jacek Wojciechowicz — pisze serwis 300polityka. Polityk to były wiceprezydent stolicy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy PiS przejmie władze w Warszawie?

Liczba głosów:

Polityczna walka o objęcie urzędu prezydenta miasta stołecznego Warszawy po Hannie Gronkiewicz-Waltz nabiera tempa. Po ogłoszeniu oficjalnych kandydatur Rafała Trzaskowskiego (PO i Nowoczesna) oraz Patryka Jakiego (PiS) przyszedł czas na kolejne nazwisko. 

Jacek Wojciechowicz to były polityk Platformy Obywatelskiej. Z partii Grzegorza Schetyny odszedł pod koniec lutego. W swoim oświadczeniu mówił, że liczy się dla niego dobro obywatela, a nie partyjne gierki. We wrześniu 2016 roku został odwołany przez Hannę Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska wiceprezydenta stolicy.

Jacek Wojciechowicz ogłosi start w wyborach na prezydenta Warszawy

— To będzie podkreślenie wyjścia z walki kandydatów duopolu PO-PiS, interesom i swoistej „wojenki” dwóch największych partii kosztem mieszkańców stolicy. To kandydat niezależny, doświadczony samorządowiec. Chce udowodnić, że o Warszawę walczy się każdego dnia, angażując w sprawy zwykłych ludzi, a nie dostając instrukcje z central na Nowogrodzkiej czy Wiejskiej — powiedział w rozmowie z portalem 300polityka człowiek odpowiadający za kampanię Wojciechowicza. 

Zobacz także

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć jesienią, w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw. 

RadioZET.pl/300polityka/DG