Zamknij

Anna Jaki: ja i Radzio zawsze możemy liczyć na męża

Redakcja
02.09.2018 13:52
Wybory samorządowe. Kim jest Anna Jaki. Konwencja PiS
fot. Jacek Dominski/REPORTER/East News

Podczas konwencji samorządowej PiS w Warszawie tuż po prezesie ugrupowania wystąpiła Anna Jaki - żona Patryka Jakiego, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. - Jest to człowiek, który zarówno w życiu publicznym, jak i przede wszystkim prywatnie, jest taki stabilny i pewny - tak mówiła o swoim mężu. Anna Jaki wystąpiła na scenie również ze swoim niepełnosprawnym synem, Radziem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Anna Jaki uczestniczyła w konwencji razem ze swoim mężem, kandydatem na prezydenta stolicy Patrykiem oraz z synkiem, Radkiem. Zabrała głos przed mężem.

- Wszyscy znacie mojego męża, Patryka Jakiego, jako osobę bardzo energiczną, zaangażowaną, bardzo, bardzo pracowitą. I to jest oczywiście prawda, ten obraz jest jak najbardziej prawdziwy - podkreślała.

Zobacz także

Jak dodała, odnosi wrażenie, że nie są podkreślane te cechy jego osobowości, które dla niej, jako jego żony, są najważniejsze.

- Bo z jednej strony znamy go jako nieprzejednanego w walce o lepszą naszą przyszłość polityka, z drugiej jest bardzo troskliwym i ciepłym ojcem, na którego ja i Radzio zawsze możemy liczyć. Dzięki temu, ja mam osobiście taką świadomość i pewność, że jeśli na naszej drodze pojawiłyby się problemy, to on na spokojnie nad tym usiądzie i znajdzie rozwiązanie, i będzie odpowiedzialny - mówiła Anna Jaki.

Zobacz także

- I wiem, że to świadectwo, jakie teraz daję państwu, jako jego żona i mama jego syna Radzia, te cechy, które ja dostrzegam na co dzień, również i państwo dostrzegą, dzięki temu, co na tej konwencji się dzieje. I chciałabym, by pamiętali państwo, że jest to człowiek, który zarówno w życiu publicznym, jak i przede wszystkim prywatnie, jest taki stabilny i pewny. Można na niego liczyć i można być pewnym, że wszystko co sobie zaplanuje, zrealizuje - zapewniała.

Po tych słowach dołączyli do niej na scenie jej mąż i syn. Patryk Jaki podkreślił w odpowiedzi na słowa żony, że rodzina jest dla niego bardzo ważna, i że bez jej wsparcia nie miałby tyle sił do politycznej walki.

Podczas niedzielnej konwencji samorządowej PiS wystąpił lider ugrupowania Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki, który przedstawił propozycje samorządowe partii rządowej na jesienne wybory.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD