Zamknij

Łamanie demokracji, frustracja, PiS, Kaczyński i... zero programowych propozycji. Jak opozycja zamierza pokonać PiS?

Redakcja
14.04.2018 11:47
Grzegorz Schetyna
fot. PAP

Zrobimy wszystko, żeby dać Polakom wybór, żeby dać Polakom alternatywę dla złych rządów PiS, bo tylko wtedy wygramy wybory samorządowe - powiedział w sobotę podczas mazowieckiej konwencji PO i Nowoczesnej Grzegorz Schetyna. - Jesteśmy zjednoczeni, tworzymy tutaj wspólnotę. Ten rok musi być dla nas rokiem wyborczego zwycięstwa. Gorąco w to wierzę, że wspólnie to osiągniemy - dodał lider PO.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Dziś możemy powiedzieć: jesteśmy zjednoczeni, tworzymy tutaj wspólnotę. To nie jest formalne zjednoczenie, to jest zjednoczenie programowe, to jest pomysł na wspólnotę naszych działań, aktywności, na to, byśmy mogli dać Polakom nadzieję. Wydaje mi się, że to nas połączyło. Dziesiątki spotkań i rozmów znalazły dziś tu, na Mazowszu, dobry finał - powiedział Schetyna.

Podkreślił, że obecny rok jest szczególny - ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale i na zbliżające się wybory samorządowe. - To musi być dla nas rok wyborczego zwycięstwa. Gorąco w to wierzę, że wspólnie to osiągniemy - podkreślił.

Zaznaczył jednocześnie, że bardzo ważne jest, by do tego czasu Platforma i Nowoczesna "współpracując ze sobą, nie pozwoliły na łamanie demokracji". - Nasze plany, efekt naszej pracy, wywołał wielką frustrację u (Jarosława) Kaczyńskiego i PiS, bo nieprzypadkowo w ubiegłym tygodniu rozpoczął się sezon polowania na polityków opozycji- podkreślił lider PO.

Mówił, że obecnie zatrzymano posła PO Stanisława Gawłowskiego i uchylono immunitet posłance Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz, a senatorowi PiS Stanisławowi Kogutowi - nie. - To hańba i wstyd - ocenił. Dodał, że jego zdaniem "ta reakcja PiS" jest spóźniona.

Zobacz także

- To już jest za późno panie Kaczyński, bo Polacy już was poznali, zobaczyli, jacy jesteście naprawdę i naprawdę musicie to wiedzieć: przegracie kolejne wybory - powiedział Schetyna. 

RadioZET.pl/PAP/DG