Zamknij

Korwin-Mikke popiera likwidację straży miejskiej w Warszawie [WIDEO]

Redakcja
31.08.2018 16:03
Wybory samorządowe. Korwin-Mikke popiera likwidację straży miejskiej w stolicy
fot. K. Mich/UM Warszawa

Likwidacja straży miejskiej oraz stworzenie większych stref, gdzie można legalnie spożywać alkohol – takie propozycje dla stolicy popiera Janusz Korwin-Mikke, lider partii Wolność. Polityk po raz trzeci ubiega się o fotel prezydenta Warszawy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy Janusz Korwin-Mikke jest dobrym politykiem?

Liczba głosów:

Jak podała „Gazeta Wyborcza”, na piątkowej konferencji prasowej pojawił się Korwin-Mikke, który przedstawił popieranych przez niego kandydatów do Rady Warszawy. Ich zdaniem należy zmienić stołeczną politykę bezpieczeństwa.

Zobacz także

– Od wielu, wielu lat Warszawa marnotrawi pieniądze warszawiaków. Wydaje prawie 150 mln zł rocznie na straż miejską, która jest kompletnie niepotrzebna, te obowiązki mogłaby wykonywać policja – wskazywał Oskar Kida z warszawskich struktur partii Wolność, cytowany przez „Wyborczą”.

Kandydaci ocenili, że pieniądze przeznaczane na straż miejską (w rzeczywistości to kwota około 140 mln zł), powinny trafiać na dodatkowe patrole policji oraz doposażenie jej funkcjonariuszy np. w radiowozy.

Natomiast Maciej Maciejowski, były warszawski radny PiS i działacz Stowarzyszenia Skuteczni (w stolicy razem z partią Wolność tworzą wspólną listę), proponuje utworzenie na terenie całej Warszawy strefy dozwolonego spożywania alkoholu.

Zobacz także

Obecnie w stolicy są dwie takie strefy – na bulwarach na lewym brzegu Wisły oraz w rejonie plaży Poniatówka na prawobrzeżnej Warszawie.

– Na Zachodzie można się napić swobodnie piwa czy wina w parkach, nikt nie zabrania. Potraktujmy warszawiaków jak ludzi dorosłych, takich samych, jak ci z zachodniej Europy – tłumaczył Maciejowski.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, a druga – 4 listopada.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/PTD