Zamknij

PiS ma dwóch kandydatów na prezydenta stolicy. Kaczyński zdradził nazwiska

Redakcja
03.04.2018 15:31
Jarosław Kaczyński
fot. Pawel Wisniewski/ East News

Decyzja ws. kandydata na prezydenta Warszawy zapadnie bardzo szybko, wybór padnie albo na Patryka Jakiego, albo na Michała Dworczyka — powiedział w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak ocenił, Dworczyk „zdaje się mieć większe szanse na poszerzenie elektoratu PiS w stolicy”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika „Gazeta Polska”, który ukaże się w środę, podkreślił, że ostateczna decyzja, kto będzie kandydatem PiS na prezydenta stolicy, nie została podjęta, ale to „bardzo szybko nastąpi”.

Nie jest tajemnicą, że wybór padnie albo na Patryka Jakiego, albo na Michała Dworczyka. Gdybyśmy kierowali się jedynie sondażami — dziś przecież wszystkie partie je przeprowadzają — to należałoby ocenić, że szanse tego drugiego w rywalizacji o prezydenturę stolicy są większe — powiedział Kaczyński.

Jak dodał, atutem Jakiego, który jest wiceszefem resortu sprawiedliwości i przewodniczącym komisji weryfikacyjnej, jest „znana twarz, kojarząca się obywatelom z wielkim dynamizmem”. Ale — jak zaznaczył prezes PiS — Dworczyk, który obecnie jest szefem KPRM, to także człowiek bardzo dynamiczny.

Zobacz także

Sęk w tym, iż wyrazistość pana Jakiego ma zdolność mobilizującą nie tylko jego zwolenników, lecz także przeciwników. Michał Dworczyk zdaje się mieć większe szanse na poszerzenie dzisiejszego elektoratu PiS w stolicy — ocenił Kaczyński. 

Dopytywany, czy w zbliżających się wyborach samorządowych w każdym dużym mieście będzie wspólny kandydat obozu Zjednoczonej Prawicy, prezes PiS stwierdził, że negocjacje wewnątrz obozu są na bardzo zaawansowanym etapie.

Zagłosuj

Czy PiS zdobędzie Warszawę?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PAP/DG