Zamknij

PiS ma szansę przejąć władzę w Warszawie. Najnowszy sondaż

Redakcja
26.04.2018 17:02
Patryk Jaki
fot. PAP

Patryk Jaki będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy — poinformował na czwartkowej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Świeżo namaszczony kandydat PiS ma największe szanse wygrać wybory w stolicy Polski — wynika z sondażu na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Patryk Jaki prezydentem Warszawy. Jesteś za?

Liczba głosów:

W czwartek prezes PiS zaprezentował wszystkich kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast wojewódzkich.

Patryk Jaki kandydatem PiS na prezydenta Warszawy 

W Warszawie kandydatem będzie wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki. — To jest początek, ale nie kampanii wyborczej, bo kampania wyborcza to okres określony przez prawo i wtedy będziemy mieli do czynienia z kampanią wyborczą sensu stricto. Ale to jest, można powiedzieć, okres przygotowawczy, w którym nasi kandydaci, mam nadzieję, będą intensywnie uczestniczyć — oświadczył Kaczyński.

Zobacz także

Jak wynika z sondażu na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski, Patryk Jaki ma największe szanse wygrać wybory samorządowe w Warszawie. Na kandydata PiS wskazuje 33 procent badanych. Dla 22 procent prezydentem stolicy powinien zostać polityk Platformy Obywatelskiej

Patryk Jaki kontra Rafał Trzaskowski 

Kandydat PiS pokonuje także Rafała Trzaskowskiego w kategorii rozpoznawalności — 59 procent wobec 34 procent — wynika z badania na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski. 

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna zostało przeprowadzone w dniach 20-24 kwietnia 2018 roku na reprezentatywnej próbie 1060 osób metodą CAWI.

RadioZET.pl/PAP/WP.PL/DG