Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce

Aleksandra Dulkiewicz prosi o wsparcie i konstruktywną krytykę. „I żebyśmy umieli być wspólnotą”

Redakcja
04.03.2019 13:28
Aleksandra Dulkiewicz prosi o wsparcie i konstruktywną krytykę. „I żebyśmy umieli być wspólnotą”
fot. PAP/Marcin Gadomski

– Proszę o konstruktywną krytykę, proszę o wsparcie i pomoc, ale proszę też o to, żebyśmy tak, jak w ciągu ostatnich siedmiu tygodni umieli być wspólnotą, żebyśmy nadal w tym trwali – powiedziała prezydent-elekt Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Aleksandra Dulkiewicz, 39-letnia prawnik i samorządowiec, uzyskując 82,22 proc. poparcia, wygrała w I turze przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska.

Zobacz także

– Wczoraj rano, kiedy obudziłam się, wiedziałam, że to siedem tygodni od morderstwa pana prezydenta Pawła Adamowicza. Dopiero w tę wczorajszą niedzielę z całą mocą zdałam sobie sprawę z tego, że trzeba będzie go zastąpić. Bez was tego nie zrobię, proszę was wszystkich o wsparcie i pomoc. Wiem, że ta niedziela wyborcza dla wielu z nas była kolejnym etapem oswajania smutku po stracie – mówiła nowo wybrana prezydent Gdańska na konferencji prasowej.

– Kochane gdańszczanki, kochani gdańszczanie, proszę o konstruktywną krytykę, proszę o wsparcie i pomoc, ale proszę też o to, żebyśmy tak, jak w ciągu ostatnich siedmiu tygodni umieli być wspólnotą, żebyśmy nadal w tym trwali, żebyśmy byli lepsi dla siebie, uśmiechali się do siebie częściej, umieli wpuścić czekającego na wjazd kierowcę albo umieli jeździć na suwak. Wiem, że potrafimy to zrobić, to wszytko zależy od naszego codziennego wyboru, naszych osobistych decyzji – kontynuowała Dulkiewicz.

Zobacz także

Podziękowała też mieszkańcom Gdańska za udział w niedzielnych wyborach. „Bardzo dziękuje każdemu ze 139 tysięcy 790 głosujących, którzy mi zaufali, uwierzyli, że jestem w stanie udźwignąć ciężar tych obowiązków” – powiedziała Dulkiewicz.

RadioZET.pl/PAP/MK