Zamknij

Wybory w Gdańsku. Nieoficjalnie: Aleksandra Dulkiewicz wygrywa, dobry wynik Grzegorza Brauna

Redakcja
03.03.2019 22:00
Aleksandra Dulkiewicz
fot. Piotr Hukało/East News

O 21:00 zakończyły się przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska. Według pierwszych, nieoficjalnych wyników, wygrała je z gigantyczną przewagą Aleksandra Dulkiewicz. Oficjalne wyniki będą znane prawdopodobnie w nocy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

P.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w I turze wygrała w niedzielę przedterminowe wybory na prezydenta miasta - wynika z sondażowego wyniku opublikowanego przez Trojmiasto.pl.

„Spośród 1091 zapytanych przez nas osób, 84 proc. zagłosowało na Aleksandrę Dulkiewicz, ponad 12 proc. na Grzegorza Brauna i 4 proc. na Marka Skibę” - podał portal.

Zobacz także

Sondażowy wynik oparty jest o informacje, jakie udało się zebrać pracownikom Trojmiasto.pl przez cały dzień z pięciu obwodowych komisji wyborczych w dzielnicy Morena.

Przeprowadzenie przedterminowych wyborów w Gdańsku było konieczne po zabójstwie Pawła Adamowicza. Prezydent Adamowicz zmarł 14 stycznia. Dzień wcześniej został zaatakowany nożem w czasie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobacz także

Kandydaci na prezydenta Gdańska

Do wyścigu o prezydencki fotel stanęli: 39-letnia prawniczka pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz z komitetu wyborczego "Wszystko dla Gdańska", 51-letni reżyser filmów dokumentalnych Grzegorz Braun oraz 46-letni działacz katolicki i przedsiębiorca budowlany Marek Skiba z komitetu wyborczego "Odpowiedzialni-Gdańsk".

Głosy można było oddawać w 196 działających na terenie Gdańska lokalach wyborczych. Były one czynne w niedzielę od godziny 7 do 21.

RadioZET.pl/JŚ