Zamknij

Wybuch przy centrum handlowym. Akcja saperów, nie żyje jedna osoba

16.10.2020 08:19
Zdjęcie ilustracyjne
fot. LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Wybuch miał miejsce w czwartek po południu. Do wybuchu doszło tuż przy centrum handlowym M1 w Czeladzi – informuje "Dziennik Zachodni". Niestety w wyniku eksplozji śmierć poniosła jedna osoba. Trzy zostały ranne – czytamy.

Wybuch, który miał miejsce tuż przy centrum handlowym M1 w Czeladzi, spowodował śmierć jednej osoby – przekazała lokalnym mediom policja. W wyniku eksplozji trzy osoby odniosły obrażenia.

Zobacz także

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 13.30. Poszkodowanymi w tragicznym wypadku są pracownicy wodociągów.

W trakcie robót drogowych doszło prawdopodobnie do wybuchu, w wyniku czego poszkodowane zostały cztery osoby. Jedna osoba nie żyje

kpt. mgr inż. Krystian Biesiadecki, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP Będzin w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim"

Obecnie służby ustalają, co było przyczyną eksplozji. Mógł to być wybuch gazu albo niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Badane są też okoliczności i bezpośrednia przyczyna zgonu pracownika wodociągów.

Zobacz także

Wybuch przy centrum handlowym. Akcja saperów, utrudnienia w ruchu

Jak podaje "Dziennik Zachodni" tragedia rozegrała się podczas prac drogowych, prowadzonych przy ulicy Czeladzkiej w Będzinie.

Zobacz także

Jak informowała za pośrednictwem Twittera Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach na miejscu pojawili się saperzy, wstrzymany został także ruch tramwajowy.

W akcji brała udział straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Ranni pracownicy najpierw zostali opatrzeni, a jeden z nich trafił do szpitala z obrażeniami twarzy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni