Noże w gruzowisku po zawalonej kamienicy. To dowód zbrodni?

Redakcja
10.03.2018 18:00
Poznań, zniszczona kamienica
fot. PAP

W Poznaniu trwa przeszukanie gruzowiska po zawalonej kamienicy. Według nieoficjalnych informacji, śledczym udało się odnaleźć m.in. noże. Jeden z nich mógł być narzędziem zbrodni.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

Prokuratura zajmująca się sprawą wybuchy gazu w kamienicy na poznańskim Dębcu zleciła zabezpieczenie gruzowiska i przewiezienie go na plac w poznańskich Ratajach. Funkcjonariusze przeszukują rumowisko w poszukiwaniu narzędzia zbrodni.

- Policjanci zabezpieczają przedmioty należące do lokatorów. Będą mogli je odzyskać. Ale szukamy także przedmiotów, które mogą być dowodami w prowadzonym śledztwie - mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Zobacz także

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze zajmujący się sprawą, policjanci odnaleźli w rumowisku kilka noży. Szczegółowe analizy w laboratorium kryminalistyki mają wykazać, czy którymś z nich dokonano brutalnego zabójstwa Beaty J.

Wybuch gazu w Poznaniu 

W niedzielę na poznańskim Dębcu runęła cześć kamienicy, z gruzów wydobyto pięć ciał. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną katastrofy budowlanej był wybuch gazu. 21 osób zostało rannych. W poniedziałek pojawiła się nieoficjalna informacja, że do katastrofy mogło dojść po tym, jak mężczyzna, który zamordował jedną z jej mieszkanek, próbował zatrzeć ślady zbrodni bądź popełnić samobójstwo i odkręcił kurki z gazem, lub uszkodził instalację gazową. 

Ofiarą morderstwa jest Beata J. Kobieta i jej mąż Tomasz J. pochodzili ze Śremu. Para miała kilkunastoletniego syna. Mężczyzna, który w ostatnim czasie pracował poza granicami Polski, już wcześniej miał być agresywny. 

Na początku stycznia tego roku doszło do wypadku samochodowego, autem podróżował Tomasz J. wraz synem. Mężczyźnie w wyniku zdarzenia nic poważnego się nie stało, natomiast chłopiec od momentu wypadku przebywa w szpitalu. 

RadioZET.pl/PAP,wp.pl/DG