Zamknij

Wybuch gazu w wieżowcu w Zielonej Górze. Nie wszyscy wrócą dziś do swoich domów

Magdalena Kulej
04.07.2019 11:06
Wybuch gazu w wieżowcu w Zielonej Górze. Nie wszyscy wrócą dziś do swoich domów
fot. ---

Niemal dobę po wybuchu gazu w Zielonej Górze większość mieszkańców wieżowca na osiedlu Słonecznym będzie mogła wrócić do swoich domów. Kilka mieszkań wciąż jednak będzie wyłączonych z użytkowania.

Do wybuchu gazu w jednym z mieszkań na drugim piętrze 10-piętowego wieżowca przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze doszło w środę około godz. 21. Eksplozja doprowadziła też do pożaru jednego z mieszkań i olbrzymiego zadymienia.

W akcji brało udział 14 zastępów straży pożarnej. Z budynku ewakuowano 8 osób. Jedna z nich trafiła do szpitala, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zobacz także

Eksplozja była jednak tak duża, że doprowadziła do wyrwania dwóch ścian zewnętrznych. Huk było słychać nawet na innych osiedlach, a mieszkańcy w panice zaczęli uciekać z budynków. „Szyby w niektórych mieszkaniach wypadały z okien” – opisywała „Gazeta Lubuska”.

W czwartek rano Monika Zapotoczna z Departamentu Komunikacji Społecznej zielonogórskiego ratusza przekazała, że po południu większość mieszkańców budynku będzie mogła wrócić do swoich mieszkań, ale z użytkowania nadal będą wyłączone cztery mieszkania.

Mieszkańcy czekają do czasu uruchomienia budynku. W bloku zostały wyłączone wszystkie media. Po południu przeprowadzone zostaną badania instalacji elektrycznej i gazowej. Gaz w bloku najprawdopodobniej nie zostanie dzisiaj uruchomiony. Cztery mieszkania na pewno nie będą oddane do eksploatacji mieszkańców.

powiedziała Zapotoczna

Przyczyna wybuchu wciąż nie jest jeszcze znana. Jej ustaleniem zajmie się biegły powołany przez policję. Wiadomo natomiast, że w mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu, nikogo nie było. Służby ustalają teraz, gdzie przebywają właścicielki lokalu.

RadioZET.pl/PAP/Policja