Zamknij

Wybuch gazu w kamienicy w Gorzowie Wielkopolskim. Butla wyleciała w powietrze

Redakcja
22.05.2018 11:43
Strażacy
fot. Archiwum RadioZET.pl

Wybuch gazu w kamienicy przy ul. Mieszka I w Gorzowie Wielkopolskim. Na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej, pogotowie i policja.

Z najnowszych doniesień z Gorzowa Wlkp. wynika, że w wyniku wybuchu w kamienicy ranna została jedna osoba. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Zdarzenie miało miejsce 22 maja około godz. 9:50.

Wybuch gazu w kamienicy

Mieszkańców całej kamienicy trzeba było ewakuować. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do wybuchu butli z gazem w mieszkaniu na parterze kamienicy. W całym zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba. Natomiast cały budynek trzeba było ewakuować – mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Butla z gazem wybuchła w Gorzowie Wlkp.

Policjanci przesłuchują mieszkańców i świadków. – Całe szczęście, że w tym mieszkaniu, gdzie wybuchł gaz, nie było akurat wnuczki z małym dzieckiem, która też tam mieszka. Mogłoby wówczas dojść do nieszczęścia. Tak kończy trzymanie się butli gazowych w mieszkaniach – mówi jeden ze świadków zdarzenia w rozmowie z reporterem „Gazety Lubuskiej”.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Lubuska/Gorzowianin.com/strz