Zamknij

Poważny wybuch gazu w wieżowcu w Bytomiu. Ewakuowano setkę ludzi

Redakcja
26.02.2018 20:29
Straż pożarna
fot. PAP

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wybuchu gazu w bloku w Bytomiu. Trafiła do szpitala w oparzeniami; z budynku ewakuowano ponad 100 osób - – podała straż pożarna. Przyczyną eksplozji było przypuszczalnie rozszczelnienie instalacji gazowej.

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej st. kpt. Aneta Gołębiowska powiedziała, że do wybuchu doszło w mieszkaniu na parterze 11-kondygnacyjnego budynku przy ul. Hlonda.

- W chwili wybuchu w mieszkaniu były trzy osoby. Jedna z nich, kobieta, została poszkodowana, ma poparzenia. Została już odwieziona do szpitala - – powiedziała rzeczniczka.

Zobacz także

Prawdopodobnie w budynku doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej, na miejscu są gazownicy, którzy szukają miejsca rozszczelnienia oraz inspektor nadzoru budowlanego, który ocenia stan budynku. Z okiem mieszkania, w którym doszło do eksplozji, wypadły szyby.

Wypełnij PIT z Fundacją Radia ZET - ściągnij darmowy program

Jak podała Gołębiowska, z bloku ewakuowano 111 osób – trafiły do pobliskiej szkoły i podstawionego autokaru. Na miejscu jest 9 jednostek straży pożarnej.

RadioZET.pl/pap/maal

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.