Zamknij

Eksplozja samochodu w Warszawie. Dwie osoby nie żyją

30.08.2019 11:47
Warszawa. Wybuch samochodu na Bemowie. Nie żyje co najmniej jedna osoba
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

W Warszawie, na ul. Wrocławskiej doszło do wybuchu samochodu dostawczego, który przewoził butle z gazem. Nie żyją dwie osoby. Są ranni. Informację o wybuchu dostaliśmy na Czerwony Telefon Radia ZET.

Do wybuchu na warszawskim Bemowie doszło po godzinie 10.20. Policja potwierdza, że dostała wówczas informację o palącym się samochodzie zajmującym się dostawami gazu.

– W wyniku eksplozji samochód dostawczy uległ całkowitemu zniszczeniu. Jej siła była na tyle duża, że szczątki pojazdu porozrzucane są w promieniu 75 metrów – relacjonuje w rozmowie z TVN Warszawa Grzegorz Trzeciak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Ze wstępnych informacji wynika, że dwie osoby nie żyją, a trzy zostały ranne, dwie z nich ciężko – prawdopodobnie są to osoby, które w momencie wybuchu przechodziły przez przejście dla pieszych.

"Cały czas zbieramy informacje, cały czas prowadzimy już czynności procesowe, związane chociażby z rozpytaniem czy przesłuchaniem świadków, te czynności na pewno potrwają jeszcze kilka godzin" - powiedział rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak w rozmowie z Polsat News.

Jak przekazał  asp. szt. Grzegorz Trzeciak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, do tej pory ustalono, że w samochodzie znajdowały się cztery butle z gazem technicznym, dwie butle były z acetylenem, jedna z tlenem, a trzecia ze względu na stan nie pozwala na ustalenie zawartości.

Wybuch auta w Warszawie. Ulica zamknięta dla ruchu, autobusy skierowane na objazdy

Ruch na wszystkich okolicznych ulicach został zamknięty, wyznaczono strefę bezpieczeństwa. 

W związku z zablokowanym przejazdem w rejonie skrzyżowania Powstańców Śląskich/Wrocławska, linie 122, 171, 184, 220 zostały skierowane na trasy objazdowe - poinformował w czwartek ZTM w Warszawie.

Autobusy linii 122, 171 oraz 220 pojadą ulicami Powstańców Śląskich i Żołnierzy Wyklętych, a dalej zgodnie z rozkładem. Natomiast linia 184 zostanie skierowana na objazd ulicami Radiowa i Powstańców Śląskich. Zmiany dotyczą kursów w obu kierunkach.

RadioZET.pl/PAP/TVN Warszawa